Trzy tytuły Mistrza Polski Kickboxingu dla zawodników TSD Pionki

31.05.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

3 tytuły mistrzów Polski kickboxingu i 5 brązowych medali to dorobek zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w Mistrzostwach Polski Kickboxingu, które odbyły się w ten weekend w Zawierciu. Potężna impreza, łącząca w sobie rywalizację seniorów (pointfighting i light contact), juniorów (pointfighting, light contcat kick light) i kadetów (kick light) zgromadziła na starcie ponad tysiąc uczestników.

Mistrzami Polski zostali:

  • Jakub Płachta - juniorzy pointfighting -89kg
  • Szymon Grabowski - seniorzy pointfighting -94kg
  • Zuzanna Maj - seniorki pointfighting +70kg

Brązowi medaliści:

  • Ola Grzywacz -seniorki pointfighting -55kg
  • Jakub Grzywacz - seniorzy pointfighting -57kg
  • Krzysztof Monkosa - juniorzy pointfighting -69kg
  • Jakub Płachta - juniorzy light contact -89kg
  • Szymon Grabowski - seniorzy light contact -94kg

To bardzo owocny występ naszych zawodników, którzy mimo, że występowali w skrajnych wagowo, często mniej licznych kategoriach potwierdzili ciągle wysoką pozycję naszego klubu w formule poitfighting. Wszyscy "zrobili swoje" i zasługują na duże słowa uznania. Warto dodać, że każdy z brązowych medalistów przegrał swoje półfinałowe pojedynki z ostatecznymi zwycięzcami kategorii.

W light contact pewien niedosyt może budzić "zaledwie" brązowy medal naszego faworyta Kuby Płachty. Po typowym dla siebie zwycięstwie w ćwierćfinale (przewaga techniczna na początku drugiej rundy), w półfinale trafił na boksersko i full contactowo walczącego rywala. Początkowo prowadził Kuba ale już w połowie pierwszej rundy walka wyrównała się. Techniki nożne Kuby docierały do celu ale w zamian nasz zawodnik otrzymywał silne ciosy ręczne. Po silnym uderzeniu kolanem w brzuch był nawet liczony, gdyż sędziowie uznali, że była to technika ręczna. Niestety w drugiej rundzie, przy remisowym stanie na tablicy, przeciwnik silnym uderzeń bokserskim uszkodził nos Kubie i lekarz zawodów nie był w stanie skutecznie powstrzymać krwotoku w regulaminowym czasie. Sędziowie przyznali zwycięstwo przeciwnikowi, nie dopatrując się "nadużycia" siły. Oczywiście, jeżeli zgodzić się z punktem widzenia sędziów na formułę light contact z tej maty, przeciwnik Kuby zwyciężył zasłużenie i nie należy tego kwestionować, gratulując mu zwycięstwa i tytułu mistrza Polski.

Cieszy natomiast udany powrót na matę po kontuzji Szymona Grabowskiego a szczególnie jego zwycięstwo w ćwierćfinale light contact, gdzie świetnie zrealizował założenia taktyczne narożnika i wygrał "przegraną" walkę wykonując punktowany wlot dosłownie w ostatniej sekundzie. Takie niespodziewane zwycięstwa cieszą najbardziej.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Szkolenie zawodników odbywa się w ramach zadania publicznego: ,,Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.

Zobacz także

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków
Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków
Foto-społeczność „Zielonego“ zaprasza na wyjątkowe spotkanie
Foto-społeczność „Zielonego“ zaprasza na wyjątkowe spotkanie
Twoja krew jest bardzo potrzebna
Twoja krew jest bardzo potrzebna
Świetna zabawa nad Stawem Górnym – XXIV Sobótki, Janki, Wianki
Świetna zabawa nad Stawem Górnym – XXIV Sobótki, Janki, Wianki
Zakończenie UTW
Zakończenie UTW