Samorząd Pionek Liderem Regionu w kategorii „Turystyka i Rekreacja”

05.11.2020 Tekst przeczytasz w 1 min.

Miasto Pionki nagrodzone tytułem Lidera Regionu za trwały wkład w rozwój gospodarczy naszej małej ojczyzny.

Walory przyrodnicze, unikatowy mikroklimat i malownicze położenie Pionek na skraju Puszczy Kozienickiej sprawiają, że są naturalną bazą turystyczno-wypoczynkową. Pionki zmieniają swoje oblicze poprzez kształtowanie przyjaznej, ekologicznej i atrakcyjnej estetycznie przestrzeni publicznej – podkreśla burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

W naszym mieście do promowania turystyki wykorzystujemy głównie ośrodek Staw Górny, który od kilku lat pięknieje na naszych oczach i cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale także turystów. Wśród licznych atrakcji z jakich można skorzystać: wypożyczalnia sprzętu wodnego, jak kajaki, rowerki, kule wodne itp., wyciąg do nart wodnych, tężnia solna, punkty gastronomiczne, boiska do piłki siatkowej oraz do beach soccera, plac zabaw, także wodny. To jeszcze nie koniec inwestycji w ośrodku. Przed rozpoczęciem sezonu letniego 2021 r. mają zakończyć się wszystkie prace remontowo-budowlane.

Dodatkowo miasto Pionki inwestuje w odnowę terenów zielonych i dzięki pozyskanym środkom realizowany jest ogromny projekt pt. Zielone Pionki. W ramach tego projektu w minionej kadencji dokonano odnowy i modernizacji dwóch parków przy Alejach Lipowych, niedawno zakończono inwestycję w parku wzdłuż ul. Jana Pawła II oraz Placu Konstytucji. Kolejny etap to Błonia przy ul. Niepodległości. W ramach Zielonych Pionek nad Stawem Górnym powstają uporządkowane i przemyślane tereny zielone, które pozwolą na aktywny wypoczynek w naturalnej atmosferze.

Zobacz także

Informacje dotyczące szczepień przeciwko Covid-19
Informacje dotyczące szczepień przeciwko Covid-19
Mała Akademia Plastyki
Mała Akademia Plastyki
Rozpoczynamy 2021 rok
Rozpoczynamy 2021 rok
Pani Apolonia skończyła 100 lat
Pani Apolonia skończyła 100 lat
Kto ustala cenę za wodę i ścieki?
Kto ustala cenę za wodę i ścieki?