Ostatnie Pożegnanie ks. kan. Stanisława Celeja

23.03.2023 Tekst przeczytasz w 2 min.

To bowiem, co widzialne, przemija,
to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie

(2 Kor 4, 18)

 

Z wielkim żalem, w poczuciu niepowetowanej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. kan. Stanisława Celeja. Odszedł od nas cicho 22 marca, bez słów pożegnania, tak jakby nie chciał swym odejściem nas smucić.

Czas wszystko zabiera, ale nie to, co w pamięci i w sercu. Zapamiętamy Księdza Proboszcza jako człowieka otwartego na wspólnotę ludzi dobrej woli i realizowane dzieła. Każdy człowiek na tej ziemi zostawia ślad po sobie.

Śp. ks. Stanisław żył sprawami tych, którzy go otaczali, żył parafią, w której posługiwał, a tym, którym posługiwał starał się dawać to, co najlepsze!

Urodził się 21 października 1939 roku w Radzicach Wielkich. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Smardzewice, Olbierzowice, Ostrowiec Świętokrzyski - NMP Saletyńskiej, Radom ­- św. Teresy, Radom - św. Jana Chrzciciela. Był proboszczem parafii: Oleksów, Fałków, Jedlnia oraz Pionki - św. Maksymiliana.

Śp. ksiądz Stanisław Celej zapisał się w pamięci parafian jako kapłan, który doskonale potrafił godzić swoje obowiązki duszpasterskie z tymi, które wynikały z funkcji proboszcza parafii. Przez lata sprawowania posługi dokonał tak wiele, że trudno dziś wyobrazić sobie kościół parafialny bez śladów jego dłoni.

We wspomnieniach parafian ksiądz Stanisław żyje także jako kapłan, który za swoje najważniejsze zadanie uznał zjednoczenie parafian wokół kościoła. Nauczył, że należy znaleźć czas na modlitwę – nawet wtedy, kiedy obowiązków jest wiele i trudno im podołać. Trosce o piękno świątyni towarzyszyła śp. księdzu kanonikowi troska o życie duchowe parafian.

 

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

 

Burmistrz Miasta Pionki
wraz z pracownikami
oraz społeczność miasta Pionki

 

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Łukasza w Drzewicy w piątek 24 marca o 14.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

Zobacz także

Przejścia dla pieszych przy Pionkowskim Manhattanie
Przejścia dla pieszych przy Pionkowskim Manhattanie
Konkurs fotograficzny „MOJE MIASTO W OBIEKTYWIE 5”
Konkurs fotograficzny „MOJE MIASTO W OBIEKTYWIE 5”
„Dozachem najmłodsze dziecko Pronitu” – wielka premiera
„Dozachem najmłodsze dziecko Pronitu” – wielka premiera
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Poranek Teatralny dla Najmłodszych
Poranek Teatralny dla Najmłodszych