Manhattan zyskuje nowe oblicze

12.11.2021 Tekst przeczytasz w 2 min.

Początek września to rozpoczęcie wyczekiwanej od kilkunastu lat inwestycji w modernizację bazaru miejskiego, który przez lata cieszył się ogromną popularnością wśród kupujących i sprzedających. 

Brak robót remontowych na przestrzeni lat spowodował, że targowisko miejskie chyliło się ku upadkowi. Rozpoczęte prace napawają optymizmem, szczególnie iż w dobie wszechobecnej pandemii, zakupy na świeżym powietrzu są jednymi z bezpieczniejszych pod względem sanitarnym. Przebudowa placu targowego przy ul. Sienkiewicza w Pionkach jest możliwa dzięki ze środków województwa mazowieckiego.

 

Pionkowski Manhattan to najpopularniejszy plac targowy w naszym mieście. Funkcjonuje od przeszło 30 lat i codziennie odwiedzany jest przez rzeszę konsumentów. Od lat wymagał on remontu, jednak z uwagi na brak środków – było to niemożliwe. Dziś, dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego – przebudowa Manhattanu staje się faktem. Na ten cel, w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”, samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 2 mln zł. Wykonawcą robót jest firma MARCBUD Marek Baran. Prace zakończyć mają się jeszcze w tym roku.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesne targowisko miejskie. Nowy plac targowy zostanie utwardzony, nawierzchnia targowiska zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej, a teren zostanie oświetlony oprawami LED. Na targowisku zostanie wykonana sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, sieć elektroenergetyczna oraz instalacja fotowoltaiczna. Powstaną zadaszone stoiska handlowe, które będą zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej. Pod zadaszeniem znajdą się stoiska do sprzedaży koszyczkowej. Nowe oświetlenie oraz zadaszenie zwiększą komfort robienia zakupów nie tylko w niepogodę, ale również po zmroku.

Wykonane zostanie ponadto siedem miejsc parkingowych, w tym stanowisko postojowe dla niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną także 24 całoroczne pawilony handlowe z płyty warstwowej. Uzupełnieniem będą elementy małej architektury jak wiata śmietnikowa czy stojaki rowerowe.

Modernizacja „Manhattanu” to nie tylko działanie mające na celu zwiększenie komfortu robienia zakupów kupujących, to także ukłon w stronę lokalnych przedsiębiorców. Władzom miasta zależy bowiem na wspieraniu lokalnej gospodarki, na tym – by nasi lokalni przedsiębiorcy w sposób godny oraz wygodny mogli prowadzić swoje działalności. Ufamy, że tak jak dotychczas, „nowy Manhattan” nadal będzie sercem pionkowskiego handlu.

Zobacz także

Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Masz ochotę na treningi boksu? Bezpłatnie? Przyjdź do Akademii Sportu Pionki
Masz ochotę na treningi boksu? Bezpłatnie? Przyjdź do Akademii Sportu Pionki