Złote Gody

22.10.2021 Tekst przeczytasz w 2 min.

Pięćdziesiąt lat temu przysięgę małżeńską złożyły pary, którym w piątek (22 października), w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale przyznaje Prezydent RP Andrzej Duda. Uroczystość prowadził kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pionkach - Marek Warchoł. Życzenia oraz ciepłe słowa skierowała do Jubilatów Burmistrz Miasta Pionki – Kamila Kaczorowska. Uczestnicy uroczystości wysłuchali wzruszającego wiersza, który został napisany specjalnie dla nich przez Wiesławę Koślę. Przy lampce szampana i torcie wspólnie odśpiewano „Sto lat”.

Medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz prezenty wręczali Jubilatom: Wiceburmistrz Miasta Pionki –Kamila Kaczorowska, Sekretarz – Barbara Siek oraz Skarbnik – Beata Pietrus.

Podczas tej wzruszającej i wyjątkowej uroczystości medalami uhonorowani zostali Państwo: Stanisława i Zenon Kołodziej, Stanisława i Edmund Kusztal, Krystyna i Józef Mularscy, Barbara i Jan Sekuła, Irena i Sławomir Zysk. Niestety z przyczyn osobistych nieobecni na uroczystości byli Państwo Wanda i Stefan Szulik.

W części artystycznej wystąpili Joanna Wójcik absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim i Łukasz Kęska absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale artystycznym, których występ wzruszał i przypomniał najpiękniejsze utwory z lat młodości Jubilatów. Pod kierownictwem Karoliny Łuszczyk wystąpiła Grupa Teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Młode artystki zaprezentowały swój talent sceniczny we wzruszających recytacjach.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono, jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.

Zobacz także

Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki