Testy przesiewowe dla nauczycieli w Pionkach

14.01.2021 fot.: Kurier Pionkowski Tekst przeczytasz w 1 min.

14 stycznia 2020 r. odbyło się testowanie na obecność SARS-CoV-2 nauczycieli oraz pracowników obsługi administracyjnej. Bezpłatnie badano nauczycieli najmłodszych klas z terenu miasta i gminy Pionki. 

Akcja przeprowadzona została na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach przy ul. Niepodległości. Przeprowadzili ją pracownicy Sanepidu w Radomiu przy współpracy z żołnierzami WOT. 

Mamy bardzo dużo nauczycieli do przebadania, ale wszystko idzie sprawnie - mówił dyrektor Wiktor Siek. – Nauczyciele za kilka dni otrzymają wyniki. Od poniedziałku wracamy do szkół i w związku z tym te badania są dla nas dosyć ważne żebyśmy bezpiecznie przyjęli dzieci po tym długim okresie nauki zdalnej. 

Badania były dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić nauczyciele, a także obsługa administracyjna, kierownictwo szkół, pracownicy sekretariatów, personel pomocniczy, odpowiedzialni za funkcjonowanie techniczne szkoły, sprzątający i wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie placówek oświatowych. Wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL. 

Zobacz także

#SzczepimySię
#SzczepimySię
Ulubione święto łasuchów
Ulubione święto łasuchów
Zmiany w godzinach funkcjonowania lodowiska
Zmiany w godzinach funkcjonowania lodowiska
Ponad 23 tysiące zł od mieszkańców Pionek
Ponad 23 tysiące zł od mieszkańców Pionek
Wyniki Walentynkowego Konkursu Fotograficznego
Wyniki Walentynkowego Konkursu Fotograficznego