Remonty chodników w naszym mieście

13.08.2021 źródło, fot.: Urząd Miasta Pionki Tekst przeczytasz w 2 min.

W trosce o jakość życia Pionkowian, w naszym mieście sukcesywnie realizowane są zadania z zakresu remontów dróg oraz chodników miejskich. To jedne z ważniejszych zadań, gdyż mają niezaprzeczalny wpływ na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Mimo trwającego okresu wakacyjnego prace w Pionkach nie zwalniają tempa. Remonty dróg i chodników to jedne z wielu działań realizowanych przez nasze miasto. Obecnie trwa przebudowa ul. Słowackiego, ogłoszono przetarg na modernizację ul. Dr M. Garszwo. Wiele inwestycji jednak zostało już zrealizowanych, a ich efekty mogą służyć naszym mieszkańcom.

Niedawno zakończyły się prace modernizacyjne chodnika przy ul. Bohaterów Studzianek na odcinku ul. Augustowska – ul. Reja. Inwestycja realizowana była przy współpracy z firmą Dino Polska S.A.

Zakończono także remont chodnika przy ul. Aleje Lipowe 7. Wykonawcą robót była firma Marcbud Marek Baran, a koszt wykonania remontu chodnika wyniósł niewiele ponad 18 tys. zł.    

Sfinalizowano również prace remontowe na ul. Pokoju. W ramach inwestycji wykonano remont nawierzchni chodnika na odcinku od ul. Dębowej do ul. Niepodległości. Wykonawcą robót była firma P.H.U. MARBRUK Marcin Jakubczyk, zaś jej koszt to ponad 74 tys. zł.

Nowym chodnikiem cieszyć mogą się także mieszkańcy ul. H. Sienkiewicza. Za sprawą zlokalizowanych przy niej obiektów handlowo-usługowych, przychodni, czy targowiska miejskiego Manhattan – to jedna z najczęściej uczęszczanych ulic w Pionkach. Chodnik na tej ulicy wymagał pilnego remontu, dlatego w ubiegłym roku prowadzone były prace modernizacyjne na odcinku od skrzyżowania z ul. Leśną do ul. A. Asnyka. W tym roku nastąpiła kontynuacja działań na ul. H. Sienkiewicza – wyremontowana została pozostała nawierzchnia chodnika, wykonane zostały również zatoki parkingowe. Z uwagi na lokalizację oraz planowaną w tym roku przebudowę wyżej wspomnianego targowiska Manhattan – inwestycja ta jest niezwykle ważna. Wpłynie ona z pewnością na poprawę estetyki okolicy, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców oraz komfort robienia zakupów.

Za wykonanie prac odpowiedzialne były firmy Marcbud Marek Baran – która złożyła ofertę opiewającą na kwotę 102.931,32 zł oraz SADAM Firma Ogólnobudowlana z Radomia z ofertą 108.879,60 zł.

Zakończono także prace związane z utwardzeniem nawierzchni przy ul. Aleje Lipowe 14. Działanie to realizowane było w ramach Inicjatywy lokalnej – programu mającego na celu współpracę samorządu z mieszkańcami. Dzięki tej formie współpracy niebawem wybudowanych zostanie także 8 miejsc parkingowych oraz utwardzenie terenu przy ul. Leśnej 23. Swoje wnioski w ramach inicjatywy złożyły również wspólnoty Ogrodowa 7, Zakładowa 10, Leśna 19 oraz Różana 8.

(więcej informacji dot. Inicjatywy lokalnej pod adresem http://pionki.pl/aktualnosc-1322-inicjatywa_lokalna_forma_realizacji.ht… )

 Inicjatywa lokalna to nie jedyna możliwość współpracy z samorządem. Wiele inwestycji w naszym mieście realizowanych jest także na podstawie porozumień, dzięki którym możliwa będzie realizacja takich zadań jak: remont parkingów ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3 czy modernizacja chodnika przy ul. Leśnej od strony osiedla mieszkaniowego.

 

Wydział Rozwoju i Inwestycji

Zobacz także

Zajęcia plastyczne - rysunek i malarstwo
Zajęcia plastyczne - rysunek i malarstwo
K O M U N I K A T – brak wody
K O M U N I K A T – brak wody
Początek metamorfozy targowiska Manhattan
Początek metamorfozy targowiska Manhattan
Z seniorami przez Puszczę Kozienicką
Z seniorami przez Puszczę Kozienicką
Wiecznie Młodzi zapraszają na jesienny spacer
Wiecznie Młodzi zapraszają na jesienny spacer