Początek metamorfozy targowiska Manhattan

03.09.2021 źródło, fot.: Urząd Miasta Pionki Tekst przeczytasz w 2 min.

Rozpoczęły się prace polegające na przebudowie placu targowego przy ul. Sienkiewicza w Pionkach. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki wsparciu ze środków województwa mazowieckiego.

Pionkowski Manhattan to najpopularniejszy plac targowy w naszym mieście. Funkcjonuje od przeszło 30 lat i codziennie odwiedzany jest przez rzeszę konsumentów. Od lat wymagał on remontu, jednak z uwagi na brak środków – było to niemożliwe. Dziś, dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego – przebudowa Manhattanu staje się faktem. Na ten cel, w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”, samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 2 mln zł. Wykonawcą robót jest firma MARCBUD Marek Baran. Prace zakończyć mają się jeszcze w tym roku.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesne targowisko miejskie. Nowy plac targowy zostanie utwardzony, nawierzchnia targowiska zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej, a teren zostanie oświetlony oprawami LED. Na targowisku zostanie wykonana sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, sieć elektroenergetyczna oraz instalacja fotowoltaiczna. Powstaną zadaszone stoiska handlowe, które będą zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej. Pod zadaszeniem znajdą się stoiska do sprzedaży koszyczkowej. Nowe oświetlenie oraz zadaszenie zwiększą komfort robienia zakupów nie tylko w niepogodę, ale również po zmroku.

Wykonane zostanie ponadto siedem miejsc parkingowych, w tym stanowisko postojowe dla niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną także 24 całoroczne pawilony handlowe z płyty warstwowej. Uzupełnieniem będą elementy małej architektury jak wiata śmietnikowa czy stojaki rowerowe.

Modernizacja „Manhattanu” to nie tylko działanie mające na celu zwiększenie komfortu robienia zakupów kupujących, to także ukłon w stronę lokalnych przedsiębiorców. Władzom miasta zależy bowiem na wspieraniu lokalnej gospodarki, na tym – by nasi lokalni przedsiębiorcy w sposób godny oraz wygodny mogli prowadzić swoje działalności. Ufamy, że tak jak dotychczas, „nowy Manhattan” nadal będzie sercem pionkowskiego handlu.

 

Wydział Rozwoju i Inwestycji

Zobacz także

Zajęcia plastyczne - rysunek i malarstwo
Zajęcia plastyczne - rysunek i malarstwo
Z seniorami przez Puszczę Kozienicką
Z seniorami przez Puszczę Kozienicką
Seniorze, a może na rower?
Seniorze, a może na rower?
Warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży
Warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży
Pieski z Patrolu – teatrzyk dla dzieci
Pieski z Patrolu – teatrzyk dla dzieci