Ogólnopolski Turniej Kickboxingu Piaseczno Open

24.03.2021 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 3 min.

W sobotę 20 marca odbyła się dziewiąta edycja ogólnopolskiego turnieju kickboxingu kadetów i dzieci „Piaseczno Open”. Tym razem na planszach w Piasecznie rywalizowało blisko trzystu zawodników z 18 klubów z całej Polski. Z uwagi na dużą liczbę uczestników i podwyższone wymogi sanitarne rywalizację przeprowadzono odrębnie w niezależnych 3 grupach wiekowych: dzieci, kadeci młodsi i kadeci starsi.

Tradycyjnie zawody zorganizowano przed najważniejszymi imprezami mistrzowskimi kickboxingu i były one doskonałym sprawdzianem aktualnej formy zawodników, którzy niebawem przystąpią do rywalizacji o mistrzowskie tytuły kadetów i dzieci. Z drugiej strony turniej ten dał możliwość sprawdzenia swoich sił na poziomie ogólnopolskim początkującym adeptom kickboxingu.

Z taką intencją do zawodów przystąpiła 25-osobowa reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, która zdobyła w sumie 12 medali indywidualnych: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych oraz dwa medale brązowe w walkach drużynowych dzieci młodszych (soft stick) i kadetów starszych (pointfighting).

Świetny występ zanotowała najbardziej doświadczona Alicja Wiszniowska, która zwyciężyła w swojej kategorii, pokonując bardzo silne, mające na swoim koncie międzynarodowe sukcesy, rywalki a w kategorii wyższej przegrała nieznacznie dopiero w finale. Alicja została wybrana najlepszą zawodniczką pointfightingu kadetek starszych, co stanowi piękne ukoronowanie nie tylko sobotniego występu ale jej dotychczasowej kariery. Jeżeli wrócilibyśmy pamięcią kilka lat wstecz, wówczas okazałoby się, że w początkach startów, właśnie na turnieju w Piasecznie Alicja zdobyła swój pierwszy złoty medal kickboxingu w walkach soft stick dzieci.

W tegorocznej edycji w jej ślady poszła młodsza siostra Anastazja, która zdobyła złoty medal w tej samej konkurencji, dodatkowo dokładając srebro i brąz w pointfightingu. Trzeci złoty medal dla klubu zdobyła aktualna mistrzyni Polski kategorii open kadetek młodszych Zofia Brudzyńska.

Pozostali kadeci coraz wyraźniej przebijają się do krajowej czołówki pointfightingu, gubiąc się jeszcze nieco w końcówkach najważniejszych pojedynków ale widoczny progres może cieszyć i napawać optymizmem na przyszłość.

Cieszy również postawa dzieci, które w licznym składzie, w  większości po raz pierwszy spróbowały swoich sił w tak silnie obsadzonej ogólnopolskiej imprezie, kończąc rywalizację na różnych etapach turniejowej drabinki. Z całą pewnością zdobyte doświadczenia zaprocentują w przyszłości. Warto podkreślić, że podczas zawodów w Piasecznie swój trenerski debiut zanotowała Zuzanna Maj, wspierana przez Alicję Wiszniowską i trójkę rodziców.

Wyjazd na turniej został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.