Miejskie inwestycje wyróżnione w konkursie „Modernizacja roku i budowa XXI wieku”!

29.03.2021 źródło, fot.: Urząd Miasta Pionki Tekst przeczytasz w 2 min.

Ogólnopolski konkurs otwarty „Modernizacja roku i budowa XXI wieku” to plebiscyt skierowany do wszystkich tych, którym zależy na wypromowaniu lokalnej architektury oraz lokalnych inwestycji. Celem konkursu jest wytyczanie nowych trendów oraz promocja nowoczesnych rozwiązań w budownictwie, promocja najlepszych modernizacji oraz nowo wybudowanych budynków, czy dróg na terenie całego kraju.

 

W gronie uczestników XXV edycji konkursu znalazły się nasze miejskie inwestycje:

  • Park przy Alei Jana Pawła II w kategorii „tereny zieleni”
  • Zmodernizowany budynek „A” nad Stawem Górnym w Pionkach - w kategorii „obiekty hotelarsko-turystyczne”
Miejskie inwestycje wyróżnione w konkursie „Modernizacja roku i budowa XXI wieku”!

 

Głosowanie internetowe w I etapie konkursu rozpocznie się 1 kwietnia 2021 r.

Komisja Konkursu z Prezesem Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego postanowiła przyznać obydwu naszym lokalnym inwestycjom nominację do Finału XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja roku i budowa XXI wieku”. To ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że dotychczas komisja konkursu opublikowała niemalże 350 zgłoszeń obiektów z terenu całego kraju! Dzięki nominacji, zarówno park miejski jak i budynek „A” znaleźli się już na interaktywnej mapie Polski wraz z indywidualną wizytówką obiektu. Będzie to mieć niewątpliwie wpływ na promocję obiektów jak i samego miasta.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu, które rozpocznie się już 1 kwietnia. By oddać głos na nasze lokalne obiekty, należy:

  1. wejść na stronę https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/editions/2262/plebiscite/stage-1…
  2. wyszukać obiekt: – Rewitalizacja parku miejskiego w Pionkach – Modernizacja budynku „A” nad Stawem Górnym w Pionkach
  3. kliknąć na „zgłoś obiekt”, następnie „zobacz podstronę obiektu i oddaj swój głos”
  4. na podstronie podać imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć "Nie jestem robotem" – a po udanej weryfikacji kliknąć "Zagłosuj", na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować
  5. Gotowe! Twój głos został oddany.

Zasady głosowania oraz wszelkie informacje na temat konkursu znajdą Państwo pod adresem: https://www.modernizacjaroku.org.pl/

 

Konkurs organizowany jest pod patronatem m. in.: Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Izby Budownictwa.

Wśród Patronów Medialnych znaleźli się m. in.: Rzeczpospolita, ROM-DOM, czy Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Zobacz także

30 lipca odbyła się inauguracja stałej ekspozycji rzeźb Marioli Wawrzusiak – Borcz (profesor nadzwyczajna Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby) pt. „Dzikie życie”. Rzeźby pojawiły się w ramach projektu finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej 2021 rok – Pionki tożsamość”. W parku przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 tuz po godz. 16-tej zaczęli zbierać się zaproszeni goś
Nowe rzeźby w przestrzeni publicznej
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Informacja dot. parku Błonia
Informacja dot. parku Błonia
Czcigodny Księże Proboszczu…
Czcigodny Księże Proboszczu…