Jan Wojda złotym medalistą Turnieju „Piaseczno Open”, Zuzanna Mąkosa ze srebrnym medalem

28.03.2023 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W sobotę 25 marca odbyła się jedenasta edycja turnieju kickboxingu dzieci i kadetów „Piaseczno Open”. Od lat impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem klubów specjalizujących się w formułach planszowych, gdyż stanowi ona świetną okazję do sprawdzenia formy sportowej młodszych zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

W tym roku organizatorzy zanotowali aż 339 zgłoszeń z 24 klubów Polskiego Związku Kickboxingu. Aby sprawnie przeprowadzić zawody rywalizację rozegrano na 5 matach.

Nasz klub wziął udział we wszystkich dotychczasowych dziesięciu edycjach turnieju w Piasecznie. W tym roku wystawiliśmy stosunkowo niewielką 5-osobową reprezentację, która spisał się bardzo dzielnie zdobywając 5 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe oraz brązowy medal w walkach drużynowych kadetów starszych.

Najlepiej zaprezentował się Jan Wojda, który zdobył indywidualnie 1 złoty i 2 brązowe medale. Byliśmy bardzo ciekawi startu Janka, który na zawodach kickboxingu debiutował w grupie kadetów starszych. Tydzień temu nie zaliczył udanego debiutu na mistrzostwach taekwondo, gdzie przegrał już w pierwszej walce semi contact. Dodatkowo do rywalizacji przystąpił z oznakami przeziębienia i osłabienia organizmu. Mimo tych przeciwności zaprezentował się wspaniale wygrywając swoją kategorię wagową pointfightingu i zdobywając brązowy medal w wyższej. W sumie stoczył aż dziewięć walk prezentując bardzo dobrą formę. Tym samym Janek zasygnalizował swoje wysokie aspiracje w nowej dla siebie kategorii wiekowej.

Bardzo dobry start zanotowała też Zuzanna Mąkosa, której kategorie nie były tak liczne jak u Janka ale na liście startowej były wyłącznie utytułowane rywalki. Początkowo, szczególnie w rywalizacji drużyn Zuzia walczyła dosyć bojaźliwie. Właściwy rytm „złapała” dopiero w walkach półfinałowych swojej kategorii i wyższej. Pierwszą z tych walk wygrała kilkoma punktami z utytułowaną rywalką a drugą przegrała zaledwie jednym punktem z aktualną mistrzynią Polski po bardzo wyrównanej walce.

Pozostali nasi reprezentanci zakończyli udział w turnieju poza strefą medalową ale zyskali cenne doświadczenia, które powinny zaprocentować w przyszłości.

 

Szczegółowe wyniki:

KADECI STARSI

  • Jan Wojda: złoto pointfighting -47kg, brąz pointfighting -52kg, brąz light contact -47kg
  • Zuzanna Mąkosa: srebro pointfighting -65kg, brąz pointfighting +65kg
  • Jan Monkosa: udział
  • Zuzanna Mąkosa, Jan Wojda, Jan Monkosa: brąz walki drużynowe pointfighting

KADECI MŁODSI

  • Hanna Fila: udział (jedna wygrana walka przez przewagę techniczną)
  • Olga Sztamberek: udział

 

Wyjazd na turniej został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Zobacz także

Kolejne wsparcie finansowe Województwa Mazowieckiego dla Pionek
Kolejne wsparcie finansowe Województwa Mazowieckiego dla Pionek
Przejścia dla pieszych przy Pionkowskim Manhattanie
Przejścia dla pieszych przy Pionkowskim Manhattanie
Wkrótce zakończenie sezonu grzewczego
Wkrótce zakończenie sezonu grzewczego
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!