Dziś Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2021 Tekst przeczytasz w 2 min.

Z tej okazji wszystkim pracownikom żłobka, przedszkoli oraz szkół Burmistrz Robert Kowalczyk śle gorące podziękowania i życzenia wszystkiego co najlepsze.

 

Szanowni Dyrektorzy,
Nauczyciele i Wychowawcy Pionkowskiej Oświaty,
Pracownicy Administracji i Obsługi

Dzisiejsze święto przypomina nam, ile w życiu każdego człowieka znaczą edukacja i szkolni wychowawcy. Najważniejszy etap rozwoju młodych ludzi odbywa się przecież właśnie w środowisku żłobka, przedszkoli, szkół podstawowych, średnich. Państwa praca kształtuje młode charaktery i optykę świata, ponieważ na równi z Rodzicami troszczą się Państwo o przyszłość swoich podopiecznych. Wasz wysiłek i zaangażowanie są nieocenione. To dzięki ofiarności nauczycieli i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę, rozwijać umysły, szlifować talenty.

Wiem, że są to zadania bardzo odpowiedzialne, które wymagają szczególnych predyspozycji, a przede wszystkim systematycznej pracy. Jednak z wielką radością i satysfakcją stwierdzam, iż nauczyciele pracujący w placówkach oświatowych na terenie naszego miasta doskonale zdają sobie sprawę z odpowiedzialności wynikającej z pełnionej przez siebie misji i każdego dnia dokładają wszelkich starań, by być jak najbliżej spraw ucznia i jego problemów, gdyż dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi najwyższą wartość każdej społeczności i jest nadzieją na lepsze jutro. Absolwent szkoły, który jest wszechstronnie wykształcony, zdolny do podjęcia dalszej nauki, a także potrafiący zrozumieć siebie i otaczający go świat stanowi świadectwo dobrej pracy oraz sukcesu pedagogów.

Trudno znaleźć słowa, by opisać wysiłek związany z przekazywaną wiedzą i doświadczeniem tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w wielkim świecie. Są Państwo mentorami i drogowskazami na drogach młodych ludzi, którzy w szkole wychowują się, uczą, nawiązują przyjaźnie. Jesteście ważnym ogniwem w procesie wychowywania naszych dzieci, młodzieży, a Wasze zaangażowanie w proces wychowawczy pozwala otwierać przed nimi nowe horyzonty wiedzy, budzi ich zapał i energię do podejmowania wyzwań i twórczych przedsięwzięć. To Państwo wskazujecie drogę życiową, rozbudzacie ciekawość świata, wspieracie radą i dobrym słowem. Za to dziękuję!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim dyrektorom oraz gronu pedagogicznemu Pionkowskich szkół i placówek oświatowo-wychowawczych składam najserdeczniejsze życzenia. Spełnienia wszystkich planów i zamierzeń, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wypływania na ich życiowe wybory. Dziękuję Państwu za trud i poświęcenie włożone w edukację i wychowanie dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży szkolnej oraz za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania świata i kształtowania właściwych postaw.

Podziękowania i życzenia składam również pracownikom obsługi i administracji za zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie zaplecza każdej placówki. To Wy jesteście często tymi osobami, które jako pierwsze mają styczność z naszą młodzieżą. Otaczacie ją opieką, za co serdecznie dziękuję!

 

Burmistrz Miasta Pionki
(-) Robert Kowalczyk

Zobacz także

Konkurs Recytatorski „Jesienne Impresje” wyniki
Konkurs Recytatorski „Jesienne Impresje” wyniki
Porozmawiajmy o zdrowej diecie
Porozmawiajmy o zdrowej diecie
IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej
IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej
Ruszyło głosowanie w Plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023. Postaw na Pionki!
Ruszyło głosowanie w Plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023. Postaw na Pionki!
Konkurs fotograficzny – Moje miasto w obiektywie 2
Konkurs fotograficzny – Moje miasto w obiektywie 2