Cztery puchary Polski dla zawodników TSD Pionki

14.12.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W dniach 9-11 grudnia w Janowie Podlaskim odbył się „Polish Open”- Międzynarodowy Puchar Polski w Kickboxingu. Na starcie tej bardzo prestiżowej imprezy stanęło ponad trzystu zawodników z 62 klubów z Litwy, Łotwy, Izraela, Czech i Polski. Świetny start zanotowała reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, która w scenerii Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim wywalczyła w formule pointfighting 6 medali: 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Klasą dla siebie był Jan Wojda, który w „pożegnalnym” występie w kategorii kadetów młodszych, zdobył dwa Puchary Polski, kończąc wszystkie walki przez przewagi techniczne. Za tak spektakularny wyczyn Janek otrzymał statuetkę Herosa dla najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii wiekowej a także „List Gratulacyjny za wyniki sportowe w roku 2022” od Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego, przyznawany dla medalistów Mistrzostw Świata.

Udany start zaliczyła również Iga Woźniak, chociaż w swojej kategorii wagowej nie złapała właściwego rytmu walki, kończąc rywalizacje z brązowym medalem. Ale "odpaliła" w kategorii wyższej i zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Czwarty Puchar Polski dla pionkowskiego klubu, w swoim ostatnim starcie w kategorii kadetów starszych, wywalczył powracający do wysokiej formy Jakub Klimowicz.

O braku szczęścia w losowaniach może mówić nasz junior Krzysztof Monkosa, który już na wczesnym etapie rywalizacji, w obu kategoriach wagowych trafił na reprezentantów Kadry Narodowej. Niestety przegrał obie walki, ale zaprezentował się bardzo dobrze i miał „swoje momenty”, gdzie mógł odwrócić losy obu pojedynków.

Był to ostatni tegoroczny start zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w kickboxingu, będący godnym uwieńczeniem tak bardzo udanego 2022 roku. Przypomnijmy, że w bieżącym roku nasi zawodnicy wywalczyli dwa brązowe medale mistrzostw świata kickboxingu oraz pięć tytułów mistrzostw Polski. Jeżeli do tego doliczymy dwa tytuły wicemistrzowskie i pięć brązowych medali możemy pokusić się o stwierdzenie, że był to najbardziej udany rok w historii pionkowskiego klubu.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Szkolenie zawodników odbywa się w ramach zadania publicznego: „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.

Zobacz także

Bezpieczne przejście na perony dworca kolejowego Pionki Główne
Bezpieczne przejście na perony dworca kolejowego Pionki Główne
Kolejna odsłona kampanii promującej bezpieczeństwo na drogach – Noś odblaski
Kolejna odsłona kampanii promującej bezpieczeństwo na drogach – Noś odblaski
Koncert walentynkowy
Koncert walentynkowy
Odpowiedź starosty w sprawie likwidacji części ogrodów działkowych w związku z przebudową ul. Radomskiej
Odpowiedź starosty w sprawie likwidacji części ogrodów działkowych w związku z przebudową ul. Radomskiej
„Niech się dzieje…!” premiera inscenizacji teatralnej
„Niech się dzieje…!” premiera inscenizacji teatralnej