Cztery puchary Polski dla zawodników TSD Pionki

14.12.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W dniach 9-11 grudnia w Janowie Podlaskim odbył się „Polish Open”- Międzynarodowy Puchar Polski w Kickboxingu. Na starcie tej bardzo prestiżowej imprezy stanęło ponad trzystu zawodników z 62 klubów z Litwy, Łotwy, Izraela, Czech i Polski. Świetny start zanotowała reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, która w scenerii Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim wywalczyła w formule pointfighting 6 medali: 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Klasą dla siebie był Jan Wojda, który w „pożegnalnym” występie w kategorii kadetów młodszych, zdobył dwa Puchary Polski, kończąc wszystkie walki przez przewagi techniczne. Za tak spektakularny wyczyn Janek otrzymał statuetkę Herosa dla najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii wiekowej a także „List Gratulacyjny za wyniki sportowe w roku 2022” od Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego, przyznawany dla medalistów Mistrzostw Świata.

Udany start zaliczyła również Iga Woźniak, chociaż w swojej kategorii wagowej nie złapała właściwego rytmu walki, kończąc rywalizacje z brązowym medalem. Ale "odpaliła" w kategorii wyższej i zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Czwarty Puchar Polski dla pionkowskiego klubu, w swoim ostatnim starcie w kategorii kadetów starszych, wywalczył powracający do wysokiej formy Jakub Klimowicz.

O braku szczęścia w losowaniach może mówić nasz junior Krzysztof Monkosa, który już na wczesnym etapie rywalizacji, w obu kategoriach wagowych trafił na reprezentantów Kadry Narodowej. Niestety przegrał obie walki, ale zaprezentował się bardzo dobrze i miał „swoje momenty”, gdzie mógł odwrócić losy obu pojedynków.

Był to ostatni tegoroczny start zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w kickboxingu, będący godnym uwieńczeniem tak bardzo udanego 2022 roku. Przypomnijmy, że w bieżącym roku nasi zawodnicy wywalczyli dwa brązowe medale mistrzostw świata kickboxingu oraz pięć tytułów mistrzostw Polski. Jeżeli do tego doliczymy dwa tytuły wicemistrzowskie i pięć brązowych medali możemy pokusić się o stwierdzenie, że był to najbardziej udany rok w historii pionkowskiego klubu.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych”.

Szkolenie zawodników odbywa się w ramach zadania publicznego: „Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.