Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

01.09.2021 Tekst przeczytasz w 3 min.

Szanowni Państwo!
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy pionkowskich Przedszkoli, Szkół
Pracownicy Administracji i Obsługi,
Drogie Przedszkolaki, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice

 

Przed nami początek roku szkolnego 2021/2022. Po raz kolejny nowy rok szkolny budzi o wiele więcej emocji niż dotychczas. Z powodu pandemii koronawirusa wszyscy musieliśmy zmienić dotychczasowe życie, a przede wszystkim zamienić szkolną ławę na komputer i zdalną pracę. Nie było to zadanie łatwe, ale wszyscy daliśmy radę!

Trwająca sytuacja przyczyniła się do wprowadzenia zasad organizacji pracy placówek oświatowych w związku z zagrożeniem zakażenia wirusem i określenia działań mających na celu uniknięcie jego rozprzestrzeniania się. Wspólnie podjęliśmy wszelkie działania, aby zapewnić wszystkim bezpieczna naukę w pionkowskich szkołach. Życzę więc Nauczycielom i Pracownikom Pionkowskiej Oświaty spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nowy rok szkolny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Życzę Państwu wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych, inspiracji do wprowadzania nowych rozwiązań metodycznych na zajęciach z dziećmi i młodzieżą oraz dobrej atmosfery pracy.

Drodzy Uczniowie, Kochane Przedszkolaki życzę Wam, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwijać zainteresowania. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swą przygodę z nauką życzę, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie!

Uczniom życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości. Abyście potrafili w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę, umieli rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i sportowe, i we właściwy sposób decydować o dalszych losach edukacyjnych. Życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić mając poczucie bezpieczeństwa. Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

Wszystkim Przedszkolakom zaś życzę, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha! Niech pionkowskie przedszkola będą dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i otwartym na Wasze potrzeby.

Wam zaś, drodzy Rodzice i Opiekunowie życzę cierpliwości, konsekwencji, zadowolenia i czasu na wspieranie talentów i zainteresowań swoich pociech, a osiągnięcia Waszych dzieci niech będą dla nas wszystkich nieustającym powodem do dumy. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i opiekunami. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia. Jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności.

Wszystkim nam życzę, by ten rok szkolny nie przyniósł przykrych niespodzianek i by nauka w szkołach trwała nieustannie aż do wakacji.

 

Pionki, 1 września 2021 r.

Burmistrz Miasta Pionki
(-) Robert Kowalczyk

Zobacz także

Warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży
Warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży
Wycieczka do Poronina
Wycieczka do Poronina
Zawody spławikowe o puchar burmistrza
Zawody spławikowe o puchar burmistrza
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Od soboty rusza centralne ogrzewanie
Od soboty rusza centralne ogrzewanie