Życzenia z okazji nowego roku szkolnego

01.09.2022 źródło: Urząd Miasta Pionki Tekst przeczytasz w 3 min.

Szanowni Państwo!
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy pionkowskich Przedszkoli, Szkół
Pracownicy Administracji i Obsługi,
Drogie Przedszkolaki, Kochani Uczniowie oraz Rodzice

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023 – czas nowych obowiązków, intensywnej nauki i pracy, dający możliwość realizacji wielu wartościowych inicjatyw. Niech pierwszy dzwonek będzie zaproszeniem do owocnej współpracy Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Oświaty, Uczniów, Rodziców, Przyjaciół szkoły oraz osób wspierających działalność statutową szkół i placówek tak, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy i przyniosły satysfakcję i radość ze wspólnie spędzonego czasu.

Mam nadzieję, że pomimo wielu zawirowań w latach ubiegłych między innymi pandemii, a także trwającej wojny w Ukrainie, rozpoczynający się rok szkolny upłynie w atmosferze zaangażowania w realizację działań edukacyjnych, tworzenia życzliwych warunków do nauki i pracy oraz wspierania rozwoju i twórczej aktywności dzieci i młodzieży. Życzę więc Nauczycielom i Pracownikom Pionkowskiej Oświaty spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nowy rok szkolny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Życzę Państwu wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych, inspiracji do wprowadzania nowych rozwiązań metodycznych na zajęciach z dziećmi i młodzieżą oraz dobrej atmosfery pracy.

Drodzy Uczniowie, Kochane Przedszkolaki życzę Wam, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwijać zainteresowania. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swą przygodę z nauką życzę, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie!

Uczniom życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości. Abyście potrafili w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę, umieli rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i sportowe, i we właściwy sposób decydować o dalszych losach edukacyjnych. Życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić mając poczucie bezpieczeństwa. Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

Wszystkim Przedszkolakom zaś życzę, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha! Niech pionkowskie przedszkola będą dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i otwartym na Wasze potrzeby.

Wam zaś, drodzy Rodzice i Opiekunowie życzę cierpliwości, konsekwencji, zadowolenia i czasu na wspieranie talentów i zainteresowań swoich pociech, a osiągnięcia Waszych dzieci niech będą dla nas wszystkich nieustającym powodem do dumy. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i opiekunami. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia. Jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności.

Wszystkim nam życzę, by ten rok szkolny nie przyniósł przykrych niespodzianek i by nauka w szkołach trwała nieustannie aż do wakacji.

 

Pionki, 1 września 2022 r.

Burmistrz Miasta Pionki
(-) Robert Kowalczyk

Zobacz także

Widowisko muzyczne „Dla Ciebie śpiewałem”
Widowisko muzyczne „Dla Ciebie śpiewałem”
Kamila Kaczorowska
Konferencja regionalna w Pionkach „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”
Festyn Postaw na Rodzinę
Festyn Postaw na Rodzinę
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Pałacyku Jana Prota
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Pałacyku Jana Prota
Zajęcia sportowe ZUMBA
Zajęcia sportowe ZUMBA