Życzenia z okazji nowego roku szkolnego

01.09.2022 źródło: Urząd Miasta Pionki Tekst przeczytasz w 3 min.

Szanowni Państwo!
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy pionkowskich Przedszkoli, Szkół
Pracownicy Administracji i Obsługi,
Drogie Przedszkolaki, Kochani Uczniowie oraz Rodzice

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023 – czas nowych obowiązków, intensywnej nauki i pracy, dający możliwość realizacji wielu wartościowych inicjatyw. Niech pierwszy dzwonek będzie zaproszeniem do owocnej współpracy Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Oświaty, Uczniów, Rodziców, Przyjaciół szkoły oraz osób wspierających działalność statutową szkół i placówek tak, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy i przyniosły satysfakcję i radość ze wspólnie spędzonego czasu.

Mam nadzieję, że pomimo wielu zawirowań w latach ubiegłych między innymi pandemii, a także trwającej wojny w Ukrainie, rozpoczynający się rok szkolny upłynie w atmosferze zaangażowania w realizację działań edukacyjnych, tworzenia życzliwych warunków do nauki i pracy oraz wspierania rozwoju i twórczej aktywności dzieci i młodzieży. Życzę więc Nauczycielom i Pracownikom Pionkowskiej Oświaty spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nowy rok szkolny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Życzę Państwu wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych, inspiracji do wprowadzania nowych rozwiązań metodycznych na zajęciach z dziećmi i młodzieżą oraz dobrej atmosfery pracy.

Drodzy Uczniowie, Kochane Przedszkolaki życzę Wam, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwijać zainteresowania. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swą przygodę z nauką życzę, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie!

Uczniom życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości. Abyście potrafili w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę, umieli rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i sportowe, i we właściwy sposób decydować o dalszych losach edukacyjnych. Życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić mając poczucie bezpieczeństwa. Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

Wszystkim Przedszkolakom zaś życzę, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha! Niech pionkowskie przedszkola będą dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i otwartym na Wasze potrzeby.

Wam zaś, drodzy Rodzice i Opiekunowie życzę cierpliwości, konsekwencji, zadowolenia i czasu na wspieranie talentów i zainteresowań swoich pociech, a osiągnięcia Waszych dzieci niech będą dla nas wszystkich nieustającym powodem do dumy. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i opiekunami. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia. Jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności.

Wszystkim nam życzę, by ten rok szkolny nie przyniósł przykrych niespodzianek i by nauka w szkołach trwała nieustannie aż do wakacji.

 

Pionki, 1 września 2022 r.

Burmistrz Miasta Pionki
(-) Robert Kowalczyk

Zobacz także

Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu