Żołnierze WOT zapraszają do szczepień preparatem Johnson&Johnson w punkcie DRIVE THRU

08.06.2021 Tekst przeczytasz w 2 min.

Od środy do niedzieli będzie można zaszczepić się w mobilnym punkcie DRIVE THRU w Radomiu przy ul. Dębowej. Do tej pory z prowadzonego przez żołnierzy 6 MBOT i Radomski Szpital Specjalistyczny punktu skorzystało ponad trzy tysiące osób.

Punkt w Radomiu działa od połowy maja i od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta oraz regionu radomskiego. Jego największą zaletą jest fakt, że szczepienie odbywa się bez wysiadania z samochodu, a cały proces przeprowadzany jest szybko i sprawnie. Aby zaszczepić się w mobilnym punkcie wystarczy przyjechać do punktu z dokumentem tożsamości. Wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem rządowej platformy pacjent.gov.pl z pewnością usprawni proces, jednak osoby niezarejestrowane również będą mogły skorzystać z punktu. Sama procedura szczepienia trwa kilka minut.

- 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej od początku wspiera lokalne społeczności w czasie pandemii. Ten punkt szczepień jest przykładem wzorowej współpracy kilku instytucji – mówi ppłk Łukasz Baranowski – zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i apeluje: - Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się. Dzięki temu nasza społeczność będzie odporna, a to pozwoli na powrót do rzeczywistości znanej nam sprzed pandemii. Cieszę się, że z punktu przy ul. Dębowej skorzystało już tak wiele osób. Warto zauważyć, że powszechny punkt szczepień DRIVE THRU obsługują osoby wykwalifikowane, a jednocześnie empatyczne. Dzięki temu, szczepienie przebiega sprawnie, w przyjaznej atmosferze i co najważniejsze – bezpiecznie. Jeszcze raz zachęcam do skorzystania z naszego zaproszenia i zaszczepienia się.

Jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson będzie można zaszczepić się od środy, 9 czerwca do niedzieli, 13 czerwca w godzinach między 10:00 a 18:00.

Powszechny punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu powstał dzięki zaangażowaniu żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, władz miasta Radomia oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Znajduje się na parkingu na ul. Dębowej. Szczepienia przeprowadzane są przez wykwalifikowanych żołnierzy oraz pracowników szpitala.

Zobacz także

Tomasz Wróblewski - jubileuszowa wystawa malarstwa
Tomasz Wróblewski - jubileuszowa wystawa malarstwa
#SzczepimySie w Pionkach
#SzczepimySie w Pionkach
Sześć medali mistrzostw Polski kickboxingu dla zawodników Tang Soo Do Pionki
Sześć medali mistrzostw Polski kickboxingu dla zawodników Tang Soo Do Pionki
Inicjatywa lokalna nową formą współpracy z mieszkańcami
Inicjatywa lokalna nową formą współpracy z mieszkańcami
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich dzieci