Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki

03.10.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

„Nie umierają nigdy ci, o których pamiętamy
– bo pamięć to nieśmiertelność“

 

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Justyna Sułkowskiego – Zasłużonego dla Miasta Pionki za działalność w zakresie krzewienia kultury w naszym mieście.

Łącząc się w żałobie i smutku składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Najbliższym. Żegnamy Pana Justyna Sułkowskiego, dziękując za trud jaki włożył w pracę na rzecz Miasta.

 

Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk
wraz z pracownikami Urzędu Miasta Pionki
i Mieszkańcami

 

Justyn Sułkowski urodził się w 1937 roku w Pionkach. Pod koniec II Wojny Światowej rozpoczął naukę gry na fortepianie, a w 1947 r. na scenie dawnego Kasyna zagrał swój pierwszy koncert fortepianowy dla mieszkańców miasta. Pobierał też nauki u znanego kapelmistrza Bolesława Wolskiego.

Ukończył Szkołę Muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w Radomiu, a także Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie na wydziale pedagogicznym w klasie fortepianu. W 1958 roku rozpoczął pracę w Społecznym Ognisku Muzycznym w Pionkach. W latach 1965-1970 oraz 1975-1980 był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury. Jest założycielem kabaretu „Klops”, który z powodzeniem występował nie tylko w kraju, ale i za granicą. Z tym kabaretem współpracował m.in. utalentowany aktor okresu międzywojennego i powojennego –  Adolf Dymsza.

Justyn Sułkowski był człowiekiem o wielkim sercu i wiecznie młodej duszy. Osobą niezwykle energiczną i optymistycznie nastawioną do życia. Spod jego skrzydeł wyszło wielu rodzimych muzyków, a dzięki jego pracy w Pionkach od ponad 65 lat działa Społeczne Ognisko Muzyczne do którego chętnie przychodzą na zajęcia kolejne pokolenia mieszkańców.

Zobacz także

Konkurs wokalny dla najmłodszych „Cztery Pory Roku Jesień”
Konkurs wokalny dla najmłodszych „Cztery Pory Roku Jesień”
Brak wody - prace naprawcze
Brak wody - prace naprawcze
Lodowisko Biały Orlik zaprasza już od niedzieli
Lodowisko Biały Orlik zaprasza już od niedzieli
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Wystawa zdjęć – Fotograf Roku 2022 Okręgu Mazowieckiego ZPFP
Wystawa zdjęć – Fotograf Roku 2022 Okręgu Mazowieckiego ZPFP