Zawody spławikowe o puchar burmistrza

17.09.2021 Tekst przeczytasz w 1 min.

Niedziele nad Stawem Górnym od lat kojarzą się z zawodami wędkarskimi, które stały się już tradycją w naszym mieście. Przekrój wiekowy wędkarzy jest bardzo rozpięty, bo łowić może każdy.

W ostatnią dzielę odbyły się XIX zawody spławikowe. Pojedynek rozpoczął się o 6-tej rano, a piękna i słoneczna pogoda sprzyjała obfitym połowom. Rekord tegorocznych zawodów, to ponad 5 kg złowionych ryb.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe: juniorów i seniorów. W sumie 28 uczestników stanęło do walki o puchar i tytuł najlepszego wędkarza.

Zwycięzcą zawodów w kategorii seniorów został Robert Wrzesiński z wynikiem 5 030 pkt, II miejsce zajął Radosław Reguła z wynikiem 4 730 pkt, a trzecie miejsce przypadło dla Andrzeja Wałęki, który zdobył 3 110 pkt.

W kategorii juniorów I miejsce zdobył Bartosz Rysiewski z wynikiem 3 880 pkt, II miejsce – Damian Rutka z wynikiem

1 480 pkt, a III miejsce zdobył– Dawid Chmielewski uzyskując wynik 1 350 pkt. IV miejsce wywalczył Patryk Krakowiak – 890 pkt, miejsce V – Krystian Olejarz z wynikiem 720 pkt.

Dominującą rybą był leszcz oraz płotka. Zwycięzcom nagrody wręczali: sekretarz miasta Barbara Siek oraz radny Zbigniew Belowski.

Organizatorem imprezy było Koło Miasto Pionki Polskiego Związku Wędkarskiego.