Zagrali dla Marzeny, by pomóc w zbiórce na rehabilitację

22.01.2023 Tekst przeczytasz w 2 min.

Sobota na Hali Sportowej w Pionkach upłynęła pod znakiem charytatywnego turnieju piłki halowej „Z potrzeby serca… dla Marzeny”. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pracownicą którego jest właśnie Marzena. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pionki.

Zagrali dla Marzeny, by pomóc w zbiórce na rehabilitację

Turniej piłki halowej rozpoczął się o godz. 9:00 od rozgrywek rocznika 2012, a od 13:30 trwał pokazowy turniej trochę starszych zawodników. Piłkarskie emocje sięgały zenitu. Świetna zabawa, mnóstwo pozytywnych emocji, doping kibiców motywował zawodników do wytężonego wysiłku, a pomiędzy meczami występy artystyczne zespołów disco, których członkowie również brali udział w rozgrywkach. O zwycięstwo walczyli: Charytatywna Reprezentacja Polski Disco, Oldboys Proch Pionki, Reprezentacja Sportowców Ziemi Radomskiej, Samorząd Pionki.

Oprócz rozgrywek piłkarskich uczestnicy mogli liczyć na występy artystyczne zespołów: Playboys, Solaris, Menelaos, Pudzian Band, Explozja, Monika Chwajoł, Przemek Budka, Discoboys, O To Chodzi oraz loterie fantowe, a także liczne atrakcje dla młodszych i starszych zorganizowane przez jednostki samorządowe. Każdy znalazł coś dla siebie, a przy okazji mógł wesprzeć zbiórkę dla Marzeny. Hojność mieszkańców uczestniczących w całodniowej imprezie pozwoli na kontynuację rehabilitacji pracownicy POSiR, która po operacji kręgosłupa została sparaliżowana. Dzięki pomocy mieszkańców podczas wydarzeń organizowanych na terenie miasta oraz zbiórek internetowych, Marzena powoli wraca do sprawności. Dla niej sobotni turniej był dniem pełnym wzruszenia, a pozytywne gesty od uczestników turnieju pozwoliły uwierzyć, że dobro powraca i wśród nas jest bardzo dużo osób, które z potrzeby serca chcą pomóc.

Walka na parkiecie była mistrzowska. Reprezentacje z zaangażowaniem, których nie powstydziliby się najwięksi sportowcy, walczyli o zwycięstwo. Najlepsza okazała się drużyna Samorządu Pionki, którą trudno było pokonać.

Sportowa sobota odbyła się w szczytnym celu – pomoc dla Marzeny, której życie z początkiem czerwca 2022 roku wywróciło się do góry nogami. Niespodziewanie tuż po przebudzeniu dostała paraliżu. Cierpiała z powodu ogromnego bólu w całym ciele. Wieczorem została przewieziona do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Tam została podjęta decyzja o natychmiastowej operacji dyskopatii C5-C6 i C6-C7 oraz zwężeniu kanału kręgowego przez przepuklinę krążka międzykręgowego odcinka szyjnego. W wyniku tego zdarzenia Marzena dostała kurczowego porażenia czterokończynowego oraz zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Na szczęście rdzeń nie został przerwany, lecz jest uszkodzony. Po operacji zaczęła rehabilitację w tym szpitalu. Po miesiącu ćwiczeń okazało się, że operacja została źle przeprowadzona i konieczna będzie jej poprawa. Musiała przejść drugą operację 8 lipca w szpitalu specjalistycznym w Konstancinie-Jeziornie. Niestety nie daje ona gwarancji całkowitego powrotu do zdrowia. Marzena kontynuuje rehabilitacje w centrum Origin w Otwocku, jest to prywatny, najnowocześniejszy w Polsce ośrodek rehabilitacji neurologicznej, a koszt miesięcznego leczenia wynosi 24.000 zł.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju oraz tym, którzy wsparli zbiórkę serdecznie dziękujemy w imieniu Marzeny oraz jej rodziny.

Zobacz także

Wakacje 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury
Wakacje 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury
XVII Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych – Pionki 2024
XVII Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych – Pionki 2024
Iga Woźniak i Amelia Wojda Mistrzyniami Polski w Kickboxingu
Iga Woźniak i Amelia Wojda Mistrzyniami Polski w Kickboxingu
Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach
Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach
Rajd pokoleniowy „PIONKI W GRZE – chodzimy nie tylko z kijami”
Rajd pokoleniowy „PIONKI W GRZE – chodzimy nie tylko z kijami”