Z potrzeby serca… dla Marzeny. Festyn na pożegnanie lata

28.08.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Niedziela w Pionkach upłynęła pod znakiem świetnej zabawy od rana do późnego wieczora. 28 sierpnia odbył się Festyn na Pożegnacie Lata połączony z charytatywnym wsparciem dla wieloletniej pracownicy naszego samorządu. To dla Marzeny otworzyły się dziś serca, by wspomóc ją w trudnej walce o odzyskanie sprawności. A hojność Pionkowian jest nieoceniona. Dziękujemy za wsparcie pięknej akcji dla naszej koleżanki.

Wielki festyn na pożegnanie lata rozpoczął się Charytatywnym Turniejem Plażowej Piłki Nożnej w którym zwycięzcami zostali zawodnicy Zwolenianki Zwoleń. Po 4 godzinach rywalizacji zdobyli puchar turnieju. Oprócz zmagań na boisku można było podziwiać umiejętności reprezentanta Polski w ulicznej piłce nożnej, zmierzyć się w grze w Darta czy wziąć udział w licznych zabawach ruchowych z atrakcyjnymi nagrodami.

Dla najmłodszych uczestników festynu czekała wata cukrowa, dmuchańce, kolorowe warkoczyki czy oryginalne przypinki, mnóstwo atrakcji zorganizowanych przez instytucje samorządowe oraz liczne stowarzyszenia.

Aby wesprzeć szczytna akcję zorganizowano licytacje podczas których można było zdobyć atrakcyjne gadżety: piłki Proch Pionki, Radomiaka i innych klubów sportowych z autografami, a także klubowe koszulki z podpisami piłkarzy. Ci, którzy kibicami nie są mogli licytować maskotki, książki, obrazy, rękawice bokserskie z autografem Tomasza Adamka, vouchery do Centrum Odnowy Biologicznej czy siłownię, do Krainy Zabaw, make up, manicure hybrydowy, a nawet rodzinną sesję zdjęciową.

Wśród wypoczywających nad Stawem Górnym spacerowali wolontariusze, którzy zachęcali do wsparcia finansowego rehabilitacji Marzeny. I tutaj hojność plażowiczów i osób przybyłych na festyn była niezrównana.

Prawdziwy festyn oprócz świetnej zabawy dla uczestników w różnym wieku, miał także muzyczny wymiar. Na scenie zaprezentowali się: The Bill, Latające Talerze i Koniec Listopada. Mocne nuty brzmiały do późnego wieczora.

Wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć akcję charytatywną serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że wciąż na stronie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka dla Marzeny na kosztowne leczenie oraz konieczną rehabilitację.

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Pionki i zorganizowana została przez Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach ze wsparciem organizacji, stowarzyszeń, instytucji oraz prywatnych przedsiębiorców.

Zobacz także

Plenerowe kino nad Stawem Górnym
Plenerowe kino nad Stawem Górnym
Sekcje MOK ogłaszają nabór
Sekcje MOK ogłaszają nabór
Lekcja języka angielskiego z native speakerami
Lekcja języka angielskiego z native speakerami
Trzydniowe obchody jubileuszowe zwieńczone koncertem Zespołu „Mazowsze”
Trzydniowe obchody jubileuszowe zwieńczone koncertem Zespołu „Mazowsze”
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w parku miejskim Błonia w Pionkach
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w parku miejskim Błonia w Pionkach