X Lew do Panny

11.08.2023 źródło: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 3 min.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza serdecznie na X edycję koncertów “Lew do Panny”. W drugiej połowie sierpnia dochodzi do zmiany tych dwóch znaków zodiaku, a na scenie plenerowej MOK-u występują zespoły, które prezentują odmienne style muzyczne. Koncerty odbędą się w plenerze, przy budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, na ul. Radomskiej. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, koncerty zostaną przeniesione na salę widowiskową.

Pierwszego dnia (19 sierpnia) od godz. 18:00 wystąpią zespoły MORR oraz Renegady Tribute Band.

Zespół MORR, powstał we wrześniu 2000roku, tworzy muzykę metalową - zaczynając od klasycznego heavy metalu, poprzez melodyjny fiński, progresywne granie i kończąc w tym momencie na thrash metalowym uderzeniu. Przez zespół przewinęło się wielu muzyków dzięki, którym w zespole była różnorodność twórcza i bujna kolorystyka muzyczna głównie w ciemnych odcieniach.

RENEGADY Tribute Band, to zespół stworzony z profesjonalnych muzyków rockowych, którego podstawą istnienia jest dzielenie się dźwiękami i energią RAGE AGAINST THE MACHINE. Muzyka i przekaz RATM jest ponadczasowym łącznikiem pokoleń, zarówno tych zbuntowanych jak i tych dojrzałych. Jest to muzyka, która inspiruje do działania, daje poczucie wspólnoty, walki o lepsze jutro. Zack de la Rocha, Tom Morello, Brad Wilk i Tim Commerford, to ikony rock&rolla, które do tej pory inspirują tłumy zwykłych ludzi jak i przyszłych pokoleń muzyków. Na ich koncercie usłyszycie takie utwory jak: Killing in the name, Testify, Bulls On Parade, Freedom, Wake up, Guirella Radio i wiele innych.

Drugiego dnia (20 sierpnia) od godz. 17:00 wystąpi trio Joanna Wójcik, Dominika Jaroszek i Łukasza Kęski oraz Olga Boduła z zespołem Grandis.

Trio Joanna Wójcik, Dominika Jaroszek  i Łukasz Kęska – wykonają utwory znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Joanna Wójcik – wokal, Dominika Jaroszek - saksofon, Łukasz Kęska – gitara, pianino.

Joanna Wójcik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych min. w 2017 roku zdobyła pierwszą nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku, drugą nagrodę oraz nagrodę specjalną w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdoju, laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego ,,Bella Voce” w Busku – Zdroju oraz V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju. Współpracowała jako solistka z Operą Krakowską i Bałtycką. Obecnie nauczycielka wokalu i emisji głosu, a także terapeutka zaburzeń głosu.4

Dominika Jaroszek - studiuje matematykę w finansach, a w wolnym czasie robi to co lubi najbardziej. Gra w kilku formacjach, między innymi w radomskim Big  Bandzie Mundana.

Łukasz Kęska – absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale artystycznym. Ukończył Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej o specjalności dyrygentura, prowadzenie chórów, zespołów. (Studia I stopnia) oraz muzykoterapia, akordeon (studia II stopnia). Brał udział w wielu projektach muzycznych zarówno powiatu radomskiego jak i lubelskiego. Obecnie nauczyciel muzyki radomskich szkół, instruktor instrumentów klawiszowych oraz gitary oraz prezes stowarzyszenia zespołu ludowego ,,Królewskie Źródła”.

Olga Boduła oraz zespół Grandis Cover Band to grupa sześciu charyzmatycznych muzyków. Zespół porusza się w klimatach szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Najnowsze popowe hity, kultowe rockowe brzmienia czy melodyjne ballady - w ich wykonaniu - dają gwarancję niezapomnianych wrażeń podczas koncertów, imprez okolicznościowych i wielu innych wydarzeń, na których potrzebna jest muzyka grana na żywo, na najwyższym poziomie.

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, zapraszamy serdecznie.

 

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Powiatu Radomskiego.

 

X Lew do Panny

 

Zobacz także

Podwyżka opłat za wodę
Podwyżka opłat za wodę
Bezpiecznie i aktywnie nad wodą
Bezpiecznie i aktywnie nad wodą
Abolicja śmieciowa dla mieszkańców miasta Pionki
Abolicja śmieciowa dla mieszkańców miasta Pionki
Premiera filmu dokumentalnego Kryptonim “Klasztor” – dopaść Pileckiego
Premiera filmu dokumentalnego Kryptonim “Klasztor” – dopaść Pileckiego
Grand Prix w Siatkówce Plażowej Pionki 2024
Grand Prix w Siatkówce Plażowej Pionki 2024