Wernisaż wystawy Majki Zuzańskiej

16.09.2021 źródło: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 2 min.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Majki Zuzańskiej Martwe natury kwiatami ożywione, który odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 18:00 w Galerii Hall przy ul. Radomskiej 1.

Maria Majka Zuzańska urodziła się w Biłgoraju. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Z Łęczną związana od 1986 roku, gdzie obecnie pełni funkcję Prezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Jest również członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej i Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Laureatka Konkursu Plastycznego Jesień Hrubieszowska w 2005 r. II miejsce w konkursie „Lublin w malarstwie” 2019 r., zdobyła wyróżnienie w konkursie „Lublin w malarstwie” 2020 r.

Wyróżniona w 2003 roku Honorową Odznaką Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony Działacz Kultury”. Laureatka prestiżowej Nagrody Burmistrza Łęcznej - „Łęczyński Odyniec Kultury 2003”, Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej - 2014 rok oraz Odznaki Honorowej Zasłużony dla Województwa Lubelskiego - 2018 rok.

Malarka i poetka.

Tworzy w różnych technikach: akryl, akwarela, olej, batik, pastel, malarstwo na szkle i jedwabiu. Stworzyła cykle: Ikary, Trwanie traw, Moje myśli krążą wokół ciebie, Dubova moja miłość, Moje anioły, Martwe natury kwiatami ożywione, Spiral a ostatnio pracuje nad cyklami: Zapiski form oraz Wypisać imię złudzeniom.

Uczestniczyła w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. W dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Zobacz także

IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej
IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej
Pionkowscy seniorzy odwiedzili polskie góry
Pionkowscy seniorzy odwiedzili polskie góry
Awaria wodociągowa
Awaria wodociągowa
W Pionkach powstanie pierwsza sygnalizacja świetlna!
W Pionkach powstanie pierwsza sygnalizacja świetlna!
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają