W Dniu Dziecka wielka zabawa

02.06.2021 Tekst przeczytasz w 4 min.

1 czerwca na osiedlu Chemiczna odbyła się druga część obchodów wyjątkowego święta jakim jest Dzień Dziecka. Przy tej okazji odbyło się oficjalne otwarcie strefy relaksu – plac zabaw dla młodszych i miłe miejsce na świeżym powietrzu dla tych trochę starszych mieszkańców osiedla i okolic.

Strefa Aktywności Sportowo – Rekreacyjnej to miejsce na które czekali mieszkańcy osiedla. Pojawił się atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw, ławeczki ze stolikami w tzw. strefie zieleni oraz plenerowa czytelnia. Siłownia zewnętrza, która funkcjonowała w tym miejscu, również zyskała na atrakcyjności. Będzie to miejsce, gdzie całe rodziny będą mogły przyjemnie spędzić czas.

Gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia byli: burmistrz Robert Kowalczyk, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, prezes spółdzielni mieszkaniowej Wspólny Dom Grzegorz Wąsik i prezes Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Piotr Nowak, dyrektor Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Iwanowski.

Robert Kowalczyk przywitał serdecznie wszystkich przybyłych gości oraz mieszkańców.

Szczególnie witam wszystkie dzieciaczki, bo dzisiaj Dzień Dziecka. Na balkonach, w oknach widzę wiele osób – witamy. Chodźcie do nas, bo dzisiaj świętujemy Dzień Dziecka, a przecież każdy z nas jest dzieckiem. Dlatego zapraszam wszystkich państwa do wspólnej zabawy. Oddajmy dzisiaj do państwa dyspozycji tę ładną strefę, którą udało nam się wspólnie wykonać z panem prezesem Grzegorzem, z panem prezesem Piotrem po to, żebyście państwo mogli z tego korzystać. Udało nam się ją dofinansować z pieniędzy zewnętrznych, tym bardziej jesteśmy z tego dumni. Mam nadzieję, że ta strefa bardzo uatrakcyjni tę część naszego miasta i będą tutaj przychodziły dzieci nie tylko z tych bloków, ale myślę, że z całego rejonu i będą korzystały z tego fajnego miejsca. Dziękuję państwu za zaangażowanie, bo chcę żebyście wiedzieli, że ta strefa powstała m. in. dzięki wam, bo to wy zgłaszaliście takie propozycje. Pamiętamy też o tych większych dzieciach i dla tych dojrzalszych również na jesieni będziemy mieli bardzo ciekawą propozycję i myślę, że takie fajne miejsce również tutaj u was, na osiedlu powstanie. Będzie to niespodzianka.

Na budowę strefy miasto Pionki otrzymało dofinansowanie w wysokości 94.808 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Z własnego budżetu pokryło ok. 36 tys. zł. Wniosek o dofinansowanie inwestycji złożył Wydział Inwestycji Urzędu Miasta w 2020 r., a inspiracją było zapotrzebowanie społeczne i akcja zainteresowania oraz zaangażowania mieszkańców os. Chemiczna. Strefa Aktywności Sportowo – Rekreacyjnej składa się z: ogrodzonego plac zabaw dla dzieci (karuzela z kierownicą talerz, huśtawki, przeplatanka drążkowa, zestaw rekreacyjny „Zamek - twierdza" ze zjeżdżalnią, urządzenie linearne z rurą, piaskownica), siłowni i czytelni plenerowej, zieleni izolacyjnej.

Chciałbym podziękować paniom, które zbierały podpisy pod petycją, bo również ich zaangażowanie pozwoliło na powstanie tej strefy, którą będzie służyła dzieciom – mówił prezes spółdzielni Wspólny Dom, Grzegorz Wąsik zapraszając wszystkich do zabawy.

Pan burmistrz już zdradził, że na jesieni będzie dla starszych niespodzianka - mówił prezes PSM Piotr Nowak. – Pracujemy nad tym tematem. Myślę, że będziecie państwo, i młodsi, i starsi zadowoleni, że coś na tym osiedlu się dzieje. Życzę wszystkim dobrej zabawy.

Burmistrz wraz z prezesami spółdzielni oraz przedstawicielkami najmłodszych - Roksaną i Karoliną, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnie oddali plac zabaw do użytku. Była to długo wyczekiwana chwila i dzieci nie trzeba było zapraszać do skorzystania z miejsca, które od teraz będzie służyło im do wspólnych zabaw.

Dodatkowo jednostki podległe miastu przygotowały dla młodszych i starszych wiele atrakcji: warsztaty plastyczne, manaualne, czytelnicze, zawody sportowe, zabawy z animatorkami. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Skóra, który od 2004 roku trenuje freestyle football. Ma na swoim koncie tytuły: Mistrza Świata, Mistrza Europy oraz Mistrza Polski. Występował m. in.: w przerwach meczy UEFA Euro 2012, na festiwalach Saarang i Udghosh w Indiach, podczas trasy Coca-Cola Victory Tour w USA, podczas meczu: FC Barcelona - Al-Ahli Saudi FC w Katarze, w spektaklu: Destino w Meksyku. Jest autorem książek: „Triki piłkarskie. Trening, technika, mistrzostwo”oraz „Triki gwiazd footballu”. Jest ambasadorem GO Sport oraz uczestnikiem programu Mam Talent. Paweł Skóra przedstawi pokaz trików piłkarskich. Chętne osoby mogły potrenować triki z gościem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać na pamiątkę pocztówkę ze zdjęciem i autografem. I nie tylko chłopcy chętnie przystąpili do zabawy z Pawłem.

To był wyjątkowy Dzień Dziecka, bo bawili się wszyscy mieszkańcy. Ci, którzy nie zeszli do strefy relaksu pozdrawiali sąsiadów z balkonów i okien. Na każdego czekał słodki poczęstunek i drobne upominki.

Partnerami wydarzenia byli: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach, Komisariat Policji w Pionkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach. Sponsorzy: FERRERO Polska Sp.z.o.o., "Rybex" Hurtownia Paweł Jurek, Zakład Produkcyjny Kosiek, NEO - F.H.U.P. Grzegorz Puzio, QFG Sp. z o.o., TK BATO Sp. z o.o., Soudal Sp. z o.o.

Zobacz także

Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
30 lipca odbyła się inauguracja stałej ekspozycji rzeźb Marioli Wawrzusiak – Borcz (profesor nadzwyczajna Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby) pt. „Dzikie życie”. Rzeźby pojawiły się w ramach projektu finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej 2021 rok – Pionki tożsamość”. W parku przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 tuz po godz. 16-tej zaczęli zbierać się zaproszeni goś
Nowe rzeźby w przestrzeni publicznej
Informacja dot. parku Błonia
Informacja dot. parku Błonia
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Wakacje w MOK
Wakacje w MOK