Ulica Garszwo w Pionkach w nowej odsłonie

20.05.2022 Tekst przeczytasz w 3 min.

Kolejne wsparcie z budżetu Mazowsza trafiło do Pionek. W dniu 20 maja 2022 r. nastąpiło oficjalne podpisanie umowy o dofinansowaniu inwestycji.

Umowę z burmistrzem Robertem Kowalczykiem podpisał w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego – wicemarszałek Rafał Rajowski w obecności skarbnik miasta.

Umowa podpisana została w ramach instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – mówił podczas konferencji prasowej Rafał Rajkowski. – To nie pierwsze nasze spotkanie związane z tym instrumentem, co mnie bardzo cieszy. Bardzo się cieszę, że udaje nam się w ramach bardzo dobrej współpracy z panem burmistrzem, zmieniać Pionki, a jednocześnie mieć nowe plany i dobre informacje dla mieszkańców miasta. W tym instrumencie Samorząd Województwa Mazowieckiego ma zaangażowanych środków na ponad 0,5 mld zł i to jest olbrzymia kwota, która wspiera naszych partnerów, samorządy lokalne w realizacji inwestycji, które ciężko byłoby zrealizować w ramach posiadanego budżetu. Mogę zapewnić, że nie to są pierwsze dobre informacje dla mieszkańców Pionek, ale to wszystko tylko i wyłącznie ze względu na bardzo dobrą współpracę i bardzo profesjonalne podejście urzędu miasta i osobiście pana burmistrza, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Panie marszałku, bardzo serdecznie w imieniu własnym i mieszkańców dziękujemy, bo ul. M. Garszwo w Pionkach, to jest bardzo ważna ulica nie tylko dla mieszkańców miasta, ale chyba i przede wszystkim dla mieszkańców gminy Pionki, bo to droga łącząca miasto z naszą sąsiednią gminą i z takimi miejscowościami, jak Krasna Dąbrowa czy Januszno, gdzie w tej chwili przebudowany jest most na Zagożdżonce. Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy, bo ta inwestycja, to może być droga, którą zarówno mieszkańcy gminy Pionki i miasta Pionki będą wykorzystywać mocno w celach rekreacyjnych. I chcielibyśmy żeby tak było – mówił burmistrz Robert Kowalczyk. – To wsparcie, które proponuje nam pan marszałek i zarząd województwa mazowieckiego jest dla nas bezcenne, bo wiemy jaka jest dzisiaj sytuacja na rynku, galopujące ceny mamy i tak naprawdę nie wiemy, jak te przetargi będą wyglądały, jak będą oscylowały ceny na różnego rodzaju materiały i inwestycje. Natomiast my bez względu na to chcielibyśmy się rozwijać i chcielibyśmy pokazywać mieszkańcom, że myślimy o nich i dbamy o to żeby poruszali się jak najbardziej komfortowo tymi naszymi miejskimi drogami. Dlatego jeszcze raz panie marszałku, w imieniu własnym oraz mieszkańców – miasta Pionki i gminy Pionki serdecznie dziękujemy, bo jest to naprawdę bardzo ważny i poważny wkład w nasz rozwój.

Dofinansowanie w wysokości 400.000 zł umożliwi modernizację odcinka ul. Dr Marii Garszwo na długości blisko 2 km. Nawierzchnię z betonowych bloczków zastąpi jezdnia z mieszanek mineralno-asfaltowych. Poprawione zostanie odwodnienie i powstaną pobocza. Dodatkowo w miejscu poszerzenia jezdni wykonana będzie podbudowa, a na całej jej szerokości – nakładka asfaltowa. Droga ta łączy miasto Pionki z gminą wiejską Pionki i jest ważnym elementem systemu komunikacyjnego regionu. To również jedyne połączenie komunikacyjne Pionek z sąsiadującymi miejscowościami: Januszno i Krasna Dąbrowa.

Planowany okres realizacji: maj 2022 r. – koniec grudnia 2022 r. W tej chwili miasto jest na etapie przetargu na tę inwestycję.

Zobacz także

Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Przyjdź na spotkanie „(Nie)zwyczajna/(Nie)zwykła” Wisława Szymborska
Przyjdź na spotkanie „(Nie)zwyczajna/(Nie)zwykła” Wisława Szymborska
Konkurs fotograficzny „MOJE MIASTO W OBIEKTYWIE 5”
Konkurs fotograficzny „MOJE MIASTO W OBIEKTYWIE 5”
Debiut twórczy Anny Adamskiej – wernisaż wystawy malarstwa
Debiut twórczy Anny Adamskiej – wernisaż wystawy malarstwa
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą