Turniej Tang Soo Do Tournament

27.04.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W sobotę 23 kwietnia na hali sportowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji Huragan w Wołominie odbyła się pierwsza edycja turnieju Tang Soo Do Tournament, firmowanego przez grupę All Tang Soo Do Organization Poland.  W szranki stanęło ponad 130 adeptów koreańskiej sztuki walki, którzy rywalizowali zarówno w konkurencjach tradycyjnych jak i walkach. Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki, który od stycznia tego roku jest członkiem ATO wystawił ponad czterdziestoosobową reprezentację, licznie wspieraną przez rodziców, co jest swoistym rekordem uczestnictwa w imprezach wyjazdowych.

To były świetne, sprawnie zorganizowane zawody. Organizatorzy z miejscowego klubu WCSW Wołomin na czele z Michałem Majewskim 2 DAN zadbali nie tylko o profesjonalną oprawę, której mogliby pozazdrościć uczestnicy wielu imprez rangi mistrzowskiej ale również wprowadzili wiele nowych ciekawych pomysłów, wpływających na atrakcyjność imprezy. Między innymi zaprosili do udziału w walkach zawodników z eksportowego klubu kickboxingu Top Team Poland, którzy mimo, że swój udział traktowali sparingowo, bardzo podnieśli poziom rywalizacji.

To było prawdziwe święto Tang Soo Do. Na trzech matach odbyło się wiele konkurencji, we wszystkich grupach wiekowych od najmłodszych dzieci do zaawansowanych seniorów.

Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne medale i nagrody.

Zawodnicy Centrum Tang Soo Do Pionki spisali się wyśmienicie, chociaż wśród nich było bardzo wielu debiutantów. Dla nich start w Wołominie był okazją do wywalczenia pierwszych medali, natomiast dla zawodników zaawansowanych była to doskonała okazja do przetestowania aktualnej formy sportowej przed zbliżającymi się imprezami mistrzowskimi taekwondo i kickboxingu. Na podstawie wyników wszystkich konkurencji organizatorzy wyłonili i nagrodzili specjalnymi pucharami najlepszych zawodników turnieju. Wśród nich znalazło się wielu zawodników pionkowskiego klubu:

  • Amelia Wojda – 1 miejsce dzieci młodsze
  • Oskar Banaszek – 2 miejsce dzieci starsze
  • Jan Wojda – 1 miejsce młodzicy
  • Laura Pyc – 2 miejsce młodzicy
  • Milena Prokop – 1 miejsce kadeci
  • Jakub Klimowicz – 2 miejsce kadeci
  • Aleksandra Grzywacz – 1 miejsce junior-senior

Udział w zawodach został sfinansowany przez Zarząd Powiatu Radomskiego w ramach zadania publicznego: „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo, w zawodach wojewódzkich i centralnych” i ze środków własnych klubu.

Szkolenie zawodników odbywa się w ramach zadania publicznego: ,,Organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych w zakresie upowszechniania sportów walki wśród dzieci i młodzież uzdolnionej sportowo z terenu Gminy Miasta Pionki”, finansowanego przez Burmistrza Miasta Pionki.

Zobacz także

Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów
Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Wkrótce zakończenie sezonu grzewczego
Wkrótce zakończenie sezonu grzewczego