Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach

03.10.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

1 października 2022 r. w mieście Pionki odbył się po raz drugi Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Pionki w szachach błyskawicznych. Wydarzenie przyciągnęło szachistów w różnym wieku z różnych części Polski. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała zastępca Burmistrza Miasta Pionki Kamila Kaczorowska w towarzystwie Dyrektora Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzeja Iwanowskiego i sędziego zawodów Jacka Sieczkowskiego.

Szachy błyskawiczne to doskonała okazja by sprawdzić swój kunszt i refleks, ale przede wszystkim jest to widowisko dla oglądających ponieważ partie rozgrywane są szybko. W tych rozgrywkach termin „refleks szachisty” nabiera zupełnie innego znaczenia.

Podczas II Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Pionki, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5, zawodnicy w różnym wieku walczyli o nagrody pieniężne i rzeczowe.

Do rywalizacji w „królewskiej grze” zasiedli zarówno amatorzy, juniorzy zaczynający swoją przygodę z szachami, jak również zawodnicy mogący się tytułować międzynarodowymi mistrzami.

Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 11 rund w jednej grupie OPEN, co ważne turniej zgłoszony był do rankingu FIDE, a tempo gry było dość szybkie bo wynosiło 3' + 2"/pos. W silnie obsadzonym turnieju udział wzięło 20 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Po 11 rundach i blisko 4 godzinach spędzonych przy stołach wyłonili się najlepsi zawodnicy.

Okazały puchar za pierwsze miejsce i nagrodę finansową w kwocie 500 złotych otrzymał Mateusz Różański urodzony w 2011 roku z Polonii Wrocław, drugie miejsce zajął Michał Smętek z Czternastki Warszawa, trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Kani z Dęblina, najlepszym zawodnikiem z Pionek został Jerzy Wolski, najlepszą juniorką Weronika Kacperczyk, natomiast najlepszym juniorem Krzysztof Osowski z Pionek.

II Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Pionki w Szachach Błyskawicznych, który niewątpliwie okazał się sukcesem, mógł odbyć się dzięki współpracy: Burmistrza Miasta Pionki, Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjno-Ciepłowniczego w Pionkach.

Choć szachy nie są wyłącznie domeną mężczyzn, to w II Turnieju udział wzięły również panie. Wydarzenie cieszyło się popularnością wśród grających, wyjątkowością tempa gry dla obserwujących, więc liczymy na to, że kolejny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Pionki w szachach błyskawicznych spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem ze strony kobiet.

 

fot. Kurier Pionkowski

Zobacz także

Twórca Poland Bike Marathon z medalem Pro Masovia
Twórca Poland Bike Marathon z medalem Pro Masovia
Medale Pucharu Polski Kickboxingu dla TSD Pionki
Medale Pucharu Polski Kickboxingu dla TSD Pionki
Sprawdź, gdzie nie będzie wody
Sprawdź, gdzie nie będzie wody
Konkurs - List do Świętego Mikołaja
Konkurs - List do Świętego Mikołaja
Nadzwyczajna sytuacja na sesji Rady Miasta
Nadzwyczajna sytuacja na sesji Rady Miasta