Strefa edukacyjno-relaksacyjna oficjalnie otwarta

15.09.2022 Tekst przeczytasz w 3 min.

W czwartek, 15 września przy ul. Zakładowej w Pionkach dokonano oficjalnego otwarcia strefy edukacyjno-relaksacyjnej, która cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób przyjezdnych. Taka strefa to ewenement w naszym regionie.

Oficjalne otwarcie, to wspaniała okazja by podziękować tym, którzy przyczynili się do stworzenia w miejsca, które różni się od wszystkich innych w mieście. Zaniedbany skwer, zamienił się w plac tętniący życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Wieczorem właśnie można podziwiać w pełnej krasie kule, które podobają się najmłodszym, oraz tym troszkę straszym.

Cieszę się, że sporo mieszkańców tej części miasta Pionki przybyło na dzisiejszą uroczystość. Długo zastanawialiśmy się jak powinna wyglądać w tej części miasta strefa edukacyjno-relaksacyjna – mówił do zebranych Robert Kowalczyk. – Doszliśmy do wniosku, że w mieście brakuje takiej części, gdzie mogliby edukować się najmłodsi i stąd powstał pomysł na różnego rodzaju gry, które państwo widzicie na tym placu. Mam nadzieję, że będzie on przydatny wszystkim i da dużo radości, i tym młodszym, i tym starszym. Z tego co zdążyliśmy już się zorientować, to tym starszym najbardziej to te kule się podobają i to szczególnie późnym wieczorem. Też się z tego cieszymy, bo to taki pomysł nowatorski, powiedziałbym w naszym regionie. Bardzo dużo przyjeżdża do nas osób, które fotografują i patrzą, jak te kule wyglądają, jak prezentują się w przestrzeni. Mam nadzieję, że będziecie państwo ten plac użytkować długo i szczęśliwie.

Słowa podziękowania skierował do prezes Lokalnej Grupy Działania stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój w Zwoleniu – Iwony Sałek, która brała udział w oficjalnym otwarciu.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Muszę przyznać, że Gmina Miasta Pionki współpracuje z Lokalną Grupą Działania już od 7 lat i jak widać, przynosi to wymierne korzyści. Chciałam państwu jeszcze pogratulować gospodarza, burmistrza Kowalczyka, ponieważ jest to człowiek, który widzi przede wszystkim rozwiązania problemów, a nie same problemy – mówiła prezes.

Miasto Pionki realizuje z LGD różnego rodzaju projekty. Nie tak dawno temu oddano do użytku plac rekreacji na osiedlu Boh. Studzianek. Inwestycja była współfinansowana przez Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój.

W nowym parku pojawiła się kolejna rzeźba. „Pierścionek” autorstwa Mo Vezden, to prezent dla miasta. Artystka postanowiła ofiarować jedną ze swoich prac ze względu na szerokie promowanie sztuki współczesnej w Pionkach.

Przecięcia wstęgi, czyli oficjalnego otwarcia, dokonali jak zawsze mieszkańcy Pionek, którzy licznie przybyli by wziąć udział w wydarzeniu. Niemniej każdego dnia strefa cieszy się zainteresowaniem dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jest to ciekawe miejsce, w zaciszu starych drzew, blisko zabudowań mieszkalnych w którym można przyjemnie odpocząć podczas spaceru lub spędzić czas na zabawie. Dziś można było dodatkowo zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych zorganizowanych dla dzieci, zrobić sobie brokatowy tatuaż, fantazyjnie pomalować twarz czy stworzyć ciekawą przypinkę z ulubioną postacią z bajki.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta Pionki, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a współorganizatorami Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach.

Zobacz także

Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski