Sportowcy nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu w piątkowy wieczór. Krzysztof Monkosa z Tang Soo Do z drugim miejscem

08.03.2023 źródło, fot.: POSiR Tekst przeczytasz w 2 min.

Gala Mistrzów Sportu powiatu radomskiego odbyła się już po raz czternasty. Nagrodzeni zostali sportowcy, wychowawcy i trenerzy, także z terenu miasta Pionki. Gościem specjalnym Gali był Dariusz Szpakowski, znany komentator telewizyjny i dziennikarz sportowy. 

Każda z trzynastu gmin z terenu powiatu wybiera 10 najlepszych sportowców i nominuje ich do wyboru najlepszego sportowca powiatu. Kapituła konkursu czyli Powiatowa Rada Sportu wybiera po trzech sportowców w dwóch kategoriach wiekowych tj. 2008 i młodsi i 2007 i starsi.

Nagrodzono również trenerów. Pierwszy raz w historii gali, wręczono dwie nagrody specjalne – sportowym nadziejom powiatu radomskiego. Odebrali je: lekkoatletka Amelia Karolak z gminy Skaryszew i zapaśnik Kacper Szydło z gminy Jastrzębia.

Wyróżnienie w kategorii rocznika 2008 i młodsi zdobyła Anastazja Wiszniowska, a drugie miejsce w roczniku 2007 i starsi zdobył Krzysztof Monkosa. Obydwoje reprezentują pionkowski klub Tang Soo Do. Wyróżnienie trener wychowawca młodzieży otrzymał w tym roku Marek Łagoda ze stowarzyszenia Shorin-Ryu.

 

Rocznik 2008 i młodsi

Wyróżniona Anastazja Wiszniowska, sztuki walki – kickboxing – Klub Sportowy Tang Soo Do

Mistrzyni Polski kickboxingu w walkach pointfighting kadetek młodszych +47kg, Bałtów, Zdobywczyni złotego i dwóch srebrnych medali podczas międzynarodowego turnieju: International Tang Soo Do Tournament w Rotterdamie, Holandia. Mistrzyni Polski Taekwondo Młodziczek, Polskiej Unii Taekwondo w walkach. Podwójna złota medalistka międzynarodowego turnieju Taekwondo Polish Open Cup w Opolu.

Nominowani:

  • Lena Solecka – pływanie – Delfin Pionki
  • Zuzanna Wilczyńska – piłka siatkowa – BETA Pionki
  • Antoni Miękus– piłka nożna – Champion Pionki
  • Kacper Kwiatkowski– piłka nożna – Proch Pionki
     

Rocznik 2007 i starsi

Wyróżniony Krzysztof Monkosa, sztuki walki – kickboxing – Klub Sportowy Tang Soo Do Pionki

Wicemistrz Polski Taekwondo Juniorów ZS PUT w walkach semi contact -175cm, Częstochowa; Brązowy medalista Mistrzostw Polski Kickboxingu Juniorów w walkach pointfighting -69kg, Zawiercie; Srebrny medalista „Polish Open” – Międzynarodowego Pucharu Polski w Kickboxingu w Janowie Podlaskim, w walkach pointfighting juniorów -74kg. Brązowy medalista międzynarodowego turnieju Taekwondo Polish Open Cup w Opolu. Brązowy medalista Pucharu Polski Kickboxingu w Świdniku w kategorii juniorów.

Nominowani:

  • Zuzanna Nadolska– siatkówka – Beta Pionki
  • Michał Drab – piłka nożna – Proch Pionki
  • Igor Szulik– piłka nożna – Proch Pionki
  • Zuzanna Drela– tenis ziemny – TopSpin Pionki

 

Marek Łagoda, sztuki walki Shorin Ryu. Główny instruktor klubu (3 dan) posiada licencję Polskiej Unii Shorin Ryu Karate. Trener posiada 40 letnie doświadczenie w treningach karate. Przyjaciel młodzieży.

Zobacz także

W Dniu Czekolady warto dzielić się słodkościami
W Dniu Czekolady warto dzielić się słodkościami
Obniżka taryf za ciepło w mieście
Obniżka taryf za ciepło w mieście
Przerwa w dostawie wody w dniu 15.04.2024 r.
Przerwa w dostawie wody w dniu 15.04.2024 r.
Szósta edycja akcji #sadziMY – posadź drzewo z leśnikami
Szósta edycja akcji #sadziMY – posadź drzewo z leśnikami
Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda
Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda