Soudal wspiera Poland Bike Marathon w Pionkach

10.08.2023 Tekst przeczytasz w 3 min.

Już w najbliższą niedzielę - 13 sierpnia po raz pierwszy w Pionkach wystartuje najbardziej rozpoznawalny na Mazowszu wyścig dla kolarzy amatorów – Poland Bike Marathon. To impreza organizowana przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa, od 2009 roku niezmienne pod hasłem - „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją”. Sponsorem głównym wydarzenia jest jeden z największych producentów i pracodawców w Pionkach – firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, a także sponsor tytularny profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step.

W tym roku Poland Bike Marathon zadebiutuje w Pionkach, gdzie pasjonaci kolarstwa będą mogli pokonać atrakcyjną trasę wytyczoną przez Puszczę Kozienicką. Dla uczestników przygotowane zostały trzy konkurencje w kategorii Mini Cross (dla najmłodszych), Fan (dla starszych dzieci i nastolatków) i Mini/Max dla dorosłych. „Bardzo się cieszymy, że jako firma możemy wesprzeć Poland Bike Marathon, który po raz pierwszy odbędzie się w Pionkach, gdzie siedzibę ma zakład produkcyjny Soudal. Nasza firma od lat wspiera i promuje rozwój kolarstwa – sportu, z którym łączą nas wspólne wartości takie jak pasja, zaangażowanie i promocja zdrowego trybu życia. To także sport narodowy w Belgii, skąd pochodzi firma Soudal. Od lat staramy się aktywnie wspierać i promować rozwój kolarstwa w Polsce, także wśród naszych pracowników. Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas pierwszej edycji Poland Bike Marthon w Pionkach – wydarzenia, którego jesteśmy sponsorem, a także fundatorem nagród kolarskich dla uczestników” – mówi Tomasz Osiński, dyrektor zakładu produkcyjnego Soudal w Pionkach, prywatnie zaawansowany amator kolarstwa, uczestnik wyścigów amatorskich (m.in. wielokrotnie brał udział w Tour de Pologne Amatorów).

Firma Soudal od lat aktywnie promuje kolarstwo – zarówno zawodowe, jak i amatorskie. To od lat nieodłączny element filozofii tej pochodzącej z Belgii firmy, która w ten sposób daje wyraz przekonaniu, że determinacja, ambicja, ciężka praca i zasada fair play stanowią klucz do sukcesu. To także sponsor tytularny drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step i oficjalny partner zakończonej kilka dni temu jubileuszowej, osiemdziesiątej edycji wyścigu najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce - Tour de Pologne. To obok Vuelta a España, Giro Italia i Tour de France jedno z największych wydarzeń sportowych w klasie UCI World Tour na świecie, które promuje Polskę na arenie międzynarodowej. Co ważne - Soudal wspiera nie tylko zawodowych sportowców, promuje także zdrowy tryb życia wśród amatorów. Od pięciu lat firma jest głównym sponsorem Wyścigu by Tomasz Marczyński, w którym kolarze amatorzy mają możliwość spróbować swych sił i zmierzyć się z zawodowym kolarzem. Firma wspiera także wspólne treningi amatorów i profesjonalistów, które organizowane są okazjonalnie w siedzibie firmy w Cząstkowie Mazowieckim.

Organizatorzy imprezy Poland Bike Marathon w Pionkach przygotowali wiele atrakcji dla kolarzy amatorów. Pierwszy wyścig dla najmłodszych w kategorii Mini Cross (roczniki 2019 – 2021 i 2017 – 2018), wystartuje już o godz. 10.00, kolejny FAN (cztery kategorie wiekowe – 2009-2010, 2011-2012, 2013-2014 i 2015-2016) ruszy o 11.15. Na godz. 12.30 zaplanowano start dla najstarszych uczestników na dwóch dystansach – MINI i MAX. Miasteczko Poland Bike mieścić się będzie przy Szkole Podstawowej nr 1,  przy ul. Niepodległości 3, skąd startować będą zawodnicy, a biuro zawodów czynne będzie 12 sierpnia w godz. 14.00 – 17.30 i 13 sierpnia od godz. 8.30.

 

Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 24 zakładach produkcyjnych działających na 5 kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie. Także w Polsce jest to marka najczęściej wybierana przez profesjonalistów w kategorii produktów chemii budowlanej.

 

Biuro prasowe
Monika Apitz

 

Soudal wspiera Poland Bike Marathon w Pionkach

 

Zobacz także

Każdy jest zwycięzcą swoich słabości – XVII Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych
Każdy jest zwycięzcą swoich słabości – XVII Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych
XVIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”
XVIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”
Dzień Dziecka w Pionkach
Dzień Dziecka w Pionkach
Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach
Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach
Wakacje 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury
Wakacje 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury