Razem dla Kazika by wygrać życie

12.01.2021 fot.: Damian Latos/Agencja Arpass Tekst przeczytasz w 2 min.

22 grudnia lekarze zdiagnozowali u 3-letniego Kazia Budzińskiego rozlany nowotwór złośliwy pnia mózgu Glioblastoma- nieoperacyjny. Rokowania lekarzy - wersja optymistyczna - 3 do 6 miesięcy życia. Ludzie o wrażliwych sercach nie pozostawili Kazia samego i ruszyła akcja Razem dla Kazika by wygrać życie.

Choroba tak małego dziecka wzruszyła niejedno serce - 12 stycznia na zrzutka.pl było już ponad 4500 wpłacających - cel 500.000 zł na podstawowe leczenie. Dzięki szerokiemu rozgłosowi jaki całej akcji nadali użytkownicy facebooka rodzice Kazia otrzymali nadzieję, że na świecie są lekarze, którzy przeprowadzali podobne operacje u dzieci. Jest więc szansa dla Kazia na wyleczenie.

Kazik wraz z bratem i rodzicami przygotowywał się do świąt. Z tatą ubierał choinkę, z mamą kleił wigilijne pierogi, gdy nagle poczuł się zmęczony i rozbolała go głowa. Diagnoza lekarzy zabrzmiała jak wyrok, szczególnie, że choroba bardzo szybko postępuje. W ciągu zaledwie miesiąca zdrowy 3-latek zmaga się z niedowładem prawostronnym, ma problemy z poruszaniem się i mówieniem.

Dla Kazika, by pomóc mu zwalczyć chorobę, ludzie o dobrych sercach biorą udział w challengu połączonym ze zbiórką pieniędzy. Co trzeba zrobić? Wystarczy ułożyć z dłoni symbol serduszka, zrobić zdjęcie (opublikować na profilu fb) i wpłacić na https://zrzutka.pl/p569x7 jakąkolwiek kwotę. Mieszkańcy Pionek oraz instytucje działające na terenie naszego miasta chętnie biorą udział w akcji, której celem jest wygrać życie dla Kazika.

Zachęcamy wszystkich do wpłat na rzecz małego Kazia. Tu każda złotówka ma znaczenie, a i czas odgrywa bardzo ważną rolę.

Zobacz także

Wystawa malarska – Agnieszka Hernik
Wystawa malarska – Agnieszka Hernik
Rozpoczynamy 2021 rok
Rozpoczynamy 2021 rok
Kolejne dworce o krok od modernizacji
Kolejne dworce o krok od modernizacji
Pani Apolonia skończyła 100 lat
Pani Apolonia skończyła 100 lat
Informacje dotyczące szczepień przeciwko Covid-19
Informacje dotyczące szczepień przeciwko Covid-19