Razem dla Kazika by wygrać życie

12.01.2021 fot.: Damian Latos/Agencja Arpass Tekst przeczytasz w 2 min.

22 grudnia lekarze zdiagnozowali u 3-letniego Kazia Budzińskiego rozlany nowotwór złośliwy pnia mózgu Glioblastoma- nieoperacyjny. Rokowania lekarzy - wersja optymistyczna - 3 do 6 miesięcy życia. Ludzie o wrażliwych sercach nie pozostawili Kazia samego i ruszyła akcja Razem dla Kazika by wygrać życie.

Choroba tak małego dziecka wzruszyła niejedno serce - 12 stycznia na zrzutka.pl było już ponad 4500 wpłacających - cel 500.000 zł na podstawowe leczenie. Dzięki szerokiemu rozgłosowi jaki całej akcji nadali użytkownicy facebooka rodzice Kazia otrzymali nadzieję, że na świecie są lekarze, którzy przeprowadzali podobne operacje u dzieci. Jest więc szansa dla Kazia na wyleczenie.

Kazik wraz z bratem i rodzicami przygotowywał się do świąt. Z tatą ubierał choinkę, z mamą kleił wigilijne pierogi, gdy nagle poczuł się zmęczony i rozbolała go głowa. Diagnoza lekarzy zabrzmiała jak wyrok, szczególnie, że choroba bardzo szybko postępuje. W ciągu zaledwie miesiąca zdrowy 3-latek zmaga się z niedowładem prawostronnym, ma problemy z poruszaniem się i mówieniem.

Dla Kazika, by pomóc mu zwalczyć chorobę, ludzie o dobrych sercach biorą udział w challengu połączonym ze zbiórką pieniędzy. Co trzeba zrobić? Wystarczy ułożyć z dłoni symbol serduszka, zrobić zdjęcie (opublikować na profilu fb) i wpłacić na https://zrzutka.pl/p569x7 jakąkolwiek kwotę. Mieszkańcy Pionek oraz instytucje działające na terenie naszego miasta chętnie biorą udział w akcji, której celem jest wygrać życie dla Kazika.

Zachęcamy wszystkich do wpłat na rzecz małego Kazia. Tu każda złotówka ma znaczenie, a i czas odgrywa bardzo ważną rolę.

Zobacz także

Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Informacja dot. parku Błonia
Informacja dot. parku Błonia
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
30 lipca odbyła się inauguracja stałej ekspozycji rzeźb Marioli Wawrzusiak – Borcz (profesor nadzwyczajna Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby) pt. „Dzikie życie”. Rzeźby pojawiły się w ramach projektu finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej 2021 rok – Pionki tożsamość”. W parku przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 tuz po godz. 16-tej zaczęli zbierać się zaproszeni goś
Nowe rzeźby w przestrzeni publicznej
Puchar Polski POD Steel Dart
Puchar Polski POD Steel Dart