Puchar Polski Kickboxingu w Świdniku

20.10.2021 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

W miniony weekend reprezentacja Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki wystąpiła w Otwartym Pucharze Polski w kickboxingu dzieci, kadetów i juniorów w formule Pointfighting.

W swoim pierwszym powakacyjnym starcie nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i przywieźli ze Świdnika 9 medali w tym 4 Puchary.

Szczegółowe wyniki:

  • Jakub Płachta 1 miejsce juniorzy -94kg
  • Jakub Płachta 1 miejsce juniorzy -89kg (nr.)
  • Iga Woźniak 1 miejsce kadetki młodsze -47kg
  • Iga Woźniak 2 miejsce kadetki młodsze +47kg
  • Krzysztof Monkosa 1 miejsce juniorzy -63kg (nr.)
  • Jakub Klimowicz 3 miejsce kadeci starsi +69kg
  • Mikołaj Malicki 3 miejsce kadeci starsi -69kg
  • Jan Monkosa 3 miejsce kadeci starsi -47kg
  • Jan Monkosa 3 miejsce kadeci starsi -42kg
  • Milena Prokop, Martyna Grabowska, Jan Wojda: udział.

W zawodach wystąpili zawodnicy z 20 czołowych klubów formuły pointfighting, wśród nich wielu aktualnych mistrzów Polski i medalistów zawodów międzynarodowych. Chociaż obłożenie poszczególnych kategorii było zróżnicowane poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

Trzeba przyznać, że nie po raz pierwszy nie mieliśmy szczęścia w losowaniach np. Milena Prokop w przedwalkach obu kategorii trafiła na aktualne mistrzynie Polski, które i tym razem były górą. Podobnie było z Jankiem Wojdą czy Mikołajem Malickim. Trudno więc ocenić aktualny poziom sportowy tych zawodników, którzy od kilku turniejów nie mają możliwości sprawdzenia się w walce z zawodnikami tzw. środka.

Nie zawiódł nasz faworyt Kuba Płachta, który na początku listopada będzie reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy Kickboxingu w Budvie, Czarnogóra w dwóch formułach: light contact i pointfighting.

Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Igi Woźniak, która w bardzo ładnym stylu zdobyła złoty i srebrny medal. To właśnie na tej samej sali zawodów, w latach 2010-2012 jej starsza siostra a obecnie trenerka klubu Paulina odnosiła swoje pierwsze sukcesy w kolejnych edycjach Pucharu Świdnika w Taekwondo.

Warto podkreślić bardzo dobrą organizację Pucharu Polski przez miejscowy klub LKSW Dan Świdnik, na czele z Piotrem Bernatem.

Wyjazd na Puchar Polski został sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka i Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu w 2021 roku”.

Zobacz także

Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu