Ponad 23 tysiące zł od mieszkańców Pionek

01.02.2021 fot.: MOK Tekst przeczytasz w 3 min.

31 stycznia odbył się wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W tym roku cała Polska, ale także świat wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w zbiórce pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.Jak zwykle organizatorzy mogli liczyć na ogromne wsparcie mieszkańców. Do puszek trafiło w sumie 19 017 zł, ale to jeszcze nie wszystkie pieniądze. Nadal też trwają niektóre aukcje.

W tym roku finał odbył się w pełnym reżimie sanitarnym. Koncerty przeniosły się do sieci i dostępne były na fb MOK oraz w Telewizji Lokalnej Kurier Pionkowski. 

Wolontariusze jak co roku spacerowali ulicami naszego miasta z puszkami Sztabu #2509, do których mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze. I tradycyjnie najwięcej zebrały najmłodsze wolontariuszki.

29 Finał WOŚP nie mógł odbyć się bez gwiazdy wieczoru – zespołu The Bill, który wystąpił o godz. 19:00 i zgromadził sporą widownię. Pionkowski zespół często i chętnie włącza się w akcje charytatywne, a dla Orkiestry grał wielokrotnie. Muzycy występują w składzie: Darek Śmietanka, Andrzej Tomczyk, Ludomir Szymański i Łukasz Nowak. The Bill powstał w 1986 r. i choć skład zespołu przez lata zmieniał się wielokrotnie, to w sumie nagrał 10 płyt. Śmiało można powiedzieć, że nasz rodzimy The Bill to już legenda polskiej sceny punk-rockowej. 

Przed wirtualną publicznością wystąpili również uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego. Wśród występujących utalentowane wokalistki: Amelia Jędra, Maria Kostecka, Katarzyna Machniak i Milena Alot.  Młode wokalistki zaprezentowały swoje talenty śpiewając wszystkim dobrze znane utwory, m.in.: “Remedium”, “Chodź pomaluj mój świat”, “wszystko czego dziś chcę”. Na scenie wystąpił też Miłosz Kazberuk, który zagrał na pianinie wiązankę melodii pochodzących z musicalu pt. “The Greatest showman”, czyli “Król rozrywki”. Koncert nadal dostępne są online.

Zwieńczeniem wieczoru było oczywiście nieodłączne dla WOŚP “światełko do nieba”, które mogliśmy obserwować punktualnie od godz. 20:00, którego inicjatorem był burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprosił także do licznych, atrakcyjnych licytacji. I choć wprowadzone obostrzenia nie pozwoliły przeprowadzić ich, jak zwykle na sali widowiskowej MOK, to jednak wirtualna przestrzeń w niczym nie ustępowała zdrowej rywalizacji w szczytnym celu. 

Wśród zakończonych licytacji m.in.:

  • “Zestaw niespodzianka” od burmistrza Roberta Kowalczyka,
  • zdjęcie Ireny Santor z autografem,
  • plakat filmu “Maria” oraz kolekcja filmów z autografem reżysera – Jarosława Szczypióra,
  • mnóstwo kolorowych gadżetów WOŚP.

Przedmioty osiągnęły łączną kwotę 1.450 zł, ale wciąż można jeszcze licytować unikatowe koszulki WOŚP, zdjęcie Alicji Majewskiej z autografem i Bon Upominkowy od Poradni Dobry Dietetyk (informacje na temat trwających licytacji znajdziecie na fb MOK oraz Allegro).

Osoby, które wygrały licytację mogą odebrać gadżety bezpośrednio u organizatora: Miejski Ośrodek Kultury ul. Radomska 1 Pionki tel. 48 612 51 25.

Wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizator, czyli Sztab #2509 w Pionkach serdecznie dziękuje. Szczególne podziękowania kieruje do niezawodnych Wolontariuszy i już dziś zaprasza na kolejny, jubileuszowy 30 finał WOŚP. Będzie się działo!

Zobacz także

Wyniki Walentynkowego Konkursu Fotograficznego
Wyniki Walentynkowego Konkursu Fotograficznego
„Damą być” – wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet
„Damą być” – wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet
#SzczepimySię
#SzczepimySię
Recital fortepianowy z okazji 211 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina
Recital fortepianowy z okazji 211 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina
Oszustwa metodą “na wnuczka”
Oszustwa metodą “na wnuczka”