Pomóżmy Kevinowi jeszcze raz zobaczyć świat

12.02.2021 Tekst przeczytasz w 2 min.

11 letni Kevin w ciągu 10 minut stracił wzrok. Przez cztery lata należał do klubów sportowych w Pionkach: Champion Pionki oraz Proch Pionki, do dziś jest członkiem Koła Wędkarskiego Pionki, miał wiele pasji i planów na przyszłość, choć jest jeszcze dzieckiem. Jednego dnia, w ciągu 10 minut jego świat legł w gruzach.

Choroba zaczęła się na początku lipca 2020 roku. Po półrocznej przerwie po przebytej kontuzji nogi Kevin wrócił na treningi piłki nożnej, radość jednak nie trwała długo. Pierwszy trening 10 minut gry i Kevin dobiegł do rodziców mówiąc, że "on nic nie widzi". Wtedy pomyśleli, że to pewnie kondycja, bo przecież pół roku nie grał. Niestety centralne widzenie nie wróciło, a obwodowe jest bardzo słabe. 

Byliśmy u najlepszych profesorów w Polsce i nikt nie potrafi nam pomóc. Zrobiliśmy badania genetyczne, Kevin ma dziedziczny zanik nerwów wzrokowych typu Kjera. Jest to niestety nieuleczalne, dodatkowo lekarze podejrzewają CRS i rozwarstwienie siatkówki. Kevin jest dalej w trakcie diagnostyki – informują rodzice.

Kevin obecnie nie ma centralnego widzenia co bardzo mu utrudnia czytanie i pisanie. Rodzice podjęli bardzo trudną decyzję o dalszej nauce w szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Laskach koło Warszawy. Koszty leczenia, diagnostyki, a także rehabilitacji są tak duże, że już nie są w stanie ich pokryć. Obecnie zbierają pieniądze na lupę elektroniczną (koszt 4- 6 tys. zł), powiększalnik (wydatek rzędu 11 - 14 tys. zł) oraz nowy sprzęt, który umożliwi kontynuację nauki Kevina, który tak bardzo pragnie normalnie żyć.

Gorąco zachęcamy Czytelników do wsparcia naszego nastoletniego mieszkańca. Wspólnie możemy pomóc Kevinowi w walce z zatrzymaniem choroby oraz na w miarę normalne funkcjonowanie. Patronem Kevina są wolontariusze z Pionki Dzieciom.

Jak można pomóc?

  • przekazując darowiznę online – POPROSTUPOMAGAM
  • przekazując 1% podatku
  • przekazując darowiznę tradycyjnie

Darowiznę na rzecz Kevina możesz również przekazać przelewem tradycyjnym:

 

Fundacja Po Prostu Pomagam
numer konta 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
z dopiskiem: Kevin Sokolski darowizna
Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

Zobacz także

Wkrótce ruszy remont bloków socjalnych
Wkrótce ruszy remont bloków socjalnych
Uroczyste obchody 95-lecia KS ,,Proch” Pionki
Uroczyste obchody 95-lecia KS ,,Proch” Pionki
Otwieramy siłownie zewnętrzne i street workout
Otwieramy siłownie zewnętrzne i street workout
Życzenia Wielkanocne dla Mieszkańców
Życzenia Wielkanocne dla Mieszkańców
Ilustracja do bajeczki
Ilustracja do bajeczki