Pionkowscy seniorzy odwiedzili polskie góry

01.10.2021 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 2 min.

W dniach 26 – 28 września odbyła się wycieczka do Poronina i okolic, w której uczestniczyło 41 seniorów z miasta Pionki.

Podczas wycieczki poznane zostały walory przyrodnicze i kulturowe południowej Polski. Program był bogaty i przewidywał liczne atrakcje.

Pierwszego dnia wyprawy grupa seniorów wyruszyła do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki była Gubałówka, skąd podziwiana była piękna panorama Tatr i Zakopanego. Następnie grupa udała się na słynne Krupówki, najbardziej i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Kolejnym celem tego dnia była Wielka Krokiew w Zakopanem, najstarsza i największa skocznia narciarska w Polsce. Ostatnim punktem wycieczki była Kaplica w Jaszczurówce, jest to drewniana kaplica wybudowana w stylu zakopiańskim.

Poniedziałek, 27 września był dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu grupa wyruszyła do Kościoła w Dębnie, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Następnie grupa seniorów udała się na zwiedzanie dwóch pięknych zamków w Niedzicy oraz w Czorsztynie. Ponadto odbył się rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim. Kolejnym celem wycieczki był Wąwóz Homole, który jest urokliwym zakątkiem w Małych Pieninach. Na koniec dnia zwiedzony został Park Zdrojowy w Szczawnicy.

Kolejny dzień również obfitował w atrakcje. Rankiem wyruszyliśmy w stronę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Następnie grupa wyruszyła w kierunku Doliny Kościelisko, która jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części Tatr. Kolejnym celem wycieczki były Termy Chochołowskie liczące 30 basenów termalnych.

Uczestnicy dziękują Burmistrzowi Miasta Pionki Robertowi Kowalczykowi za ogromny wkład w organizację wycieczki.

Pełna relacja fotograficzna dostępna na stronie mok.pionki.pl.

Zobacz także

Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Rzeźba „Tańcz” ponownie zdobi skwer
Jawa czy sen?
Jawa czy sen? Premiera książki Mateusza z Pionek