Pionkowscy seniorzy odwiedzili polskie góry

01.10.2021 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 2 min.

W dniach 26 – 28 września odbyła się wycieczka do Poronina i okolic, w której uczestniczyło 41 seniorów z miasta Pionki.

Podczas wycieczki poznane zostały walory przyrodnicze i kulturowe południowej Polski. Program był bogaty i przewidywał liczne atrakcje.

Pierwszego dnia wyprawy grupa seniorów wyruszyła do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki była Gubałówka, skąd podziwiana była piękna panorama Tatr i Zakopanego. Następnie grupa udała się na słynne Krupówki, najbardziej i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Kolejnym celem tego dnia była Wielka Krokiew w Zakopanem, najstarsza i największa skocznia narciarska w Polsce. Ostatnim punktem wycieczki była Kaplica w Jaszczurówce, jest to drewniana kaplica wybudowana w stylu zakopiańskim.

Poniedziałek, 27 września był dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu grupa wyruszyła do Kościoła w Dębnie, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Następnie grupa seniorów udała się na zwiedzanie dwóch pięknych zamków w Niedzicy oraz w Czorsztynie. Ponadto odbył się rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim. Kolejnym celem wycieczki był Wąwóz Homole, który jest urokliwym zakątkiem w Małych Pieninach. Na koniec dnia zwiedzony został Park Zdrojowy w Szczawnicy.

Kolejny dzień również obfitował w atrakcje. Rankiem wyruszyliśmy w stronę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Następnie grupa wyruszyła w kierunku Doliny Kościelisko, która jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części Tatr. Kolejnym celem wycieczki były Termy Chochołowskie liczące 30 basenów termalnych.

Uczestnicy dziękują Burmistrzowi Miasta Pionki Robertowi Kowalczykowi za ogromny wkład w organizację wycieczki.

Pełna relacja fotograficzna dostępna na stronie mok.pionki.pl.

Zobacz także

Awaria wodociągowa
Awaria wodociągowa
Dziś Dzień Edukacji Narodowej
Dziś Dzień Edukacji Narodowej
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
Konkurs „Moje spotkanie z Puszczą“
Konkurs „Moje spotkanie z Puszczą“
Zaśpiewaj w IDOLku i wygraj!
Zaśpiewaj w IDOLku i wygraj!