Pieski z Patrolu – teatrzyk dla dzieci

15.09.2021 źródło: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 1 min.

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza dzieci na „Poranek z teatrem dla najmłodszych” 26 września (niedziela) o godzinie 11:00 będzie gościł u nas Teatr Forma z przedstawieniem pt.: „O tym jak Pieski z Patrolu poznały Cyber Wiedźmę”.

Znane i lubiane postacie spotykają bardzo uroczą Cyber Wiedźmę, która namawia do korzystania z mediów cyfrowych. Bohaterowie widząc negatywne działania wiedźmy przestrzegają ją przed uzależnieniem. Pokazują jak tańczyć i bawić się na świeżym powietrzu oraz jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie oraz pozytywne relacje z rówieśnikami. Spektakl jest interakcją z publicznością. Żywy kontakt z dziećmi jest aktywną formą wspólnej profilaktyki uzależnień od Internetu.

Spektakl teatralny „O tym jak Pieski z Patrolu poznały Cyber Wiedźmę” zwraca uwagę na szeroki problem uzależnień dzieci od mediów cyfrowych. Sztuka przekazuje, jak należy bezpiecznie i z umiarem korzystać z Internetu. Zwłaszcza grupa dzieci i młodzieży, często zostawiona samym sobie najchętniej sięgała po smartfon czy telefon. Bez kontroli czasu oraz treści przekazywanych w Internecie dzieci są narażone nie tylko na negatywne skutki odciskające piętno na zdrowiu fizycznym (skrzywienie kręgosłupa, niewłaściwa postawa, pogorszenie wzroku), ale także poszkodowana zostaje psychika. W bardzo prosty i klarowny sposób aktorzy pokażą jak można bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych oraz odnaleźć radość w aktywności fizycznej i zabawie z rówieśnikami.

Spektakl odbędzie się w budynku MOK przy ul. Zakładowej 5. Bilet wstępu – 6 zł.

Zobacz także

Dziś Dzień Edukacji Narodowej
Dziś Dzień Edukacji Narodowej
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają
Galeria Hall zaprasza na Formatowanie 21
Galeria Hall zaprasza na Formatowanie 21
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Awaria wodociągowa
Awaria wodociągowa