Pani Apolonia skończyła 100 lat

12.01.2021 fot.: Kurier Pionkowski Tekst przeczytasz w 1 min.

9 stycznia 2021 r. swoje setne urodziny obchodziła pani Apolonia Skwira z Pionek. W imieniu jubilatki kwiaty odebrała córka.

Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 12 stycznia pani Apolonia przyjęła najserdeczniejsze życzenia oraz upominek od przedstawicieli Urzędu Miasta w Pionkach - pomyślności i wielu lat w zdrowiu.

Jan Paweł II powiedział, że „Starość to pomyślny czas, w którym dopełnia się miara ludzkiego życia”. Jubilatce życzymy, aby każdy kolejny dzień był dla niej pomyślny – wypełniony miłością i opieką najbliższych.

Pani Apolonia należy do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski. Była świadkiem wielu trudnych, ale też doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia. Sto lat, to czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Zobacz także

Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Pierwszy nocny bieg dla Powstańców Warszawskich ‘44
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Rozstrzygnięto przetarg na remont budynku Kasyna
Informacja dot. parku Błonia
Informacja dot. parku Błonia
30 lipca odbyła się inauguracja stałej ekspozycji rzeźb Marioli Wawrzusiak – Borcz (profesor nadzwyczajna Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby) pt. „Dzikie życie”. Rzeźby pojawiły się w ramach projektu finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej 2021 rok – Pionki tożsamość”. W parku przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 tuz po godz. 16-tej zaczęli zbierać się zaproszeni goś
Nowe rzeźby w przestrzeni publicznej
Inauguracja stałej ekspozycji rzeźb i projekcja filmu „Rdza”
Inauguracja stałej ekspozycji rzeźb i projekcja filmu „Rdza”