Otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu – tylko w Pionkach

27.05.2022 Tekst przeczytasz w 5 min.

27 maja 2022 r. nowy sezon letniej turystyki Ziemi Radomskiej otworzył wicemarszałek Rafał Rajkowski, który chętnie promuje miasto Pionki. Oficjalne otwarcie kampanii turystycznej województwa odbyło się w pionkowskim Ośrodku Staw Górny, który jest najatrakcyjniejszym miejscem na spędzenie urlopu na łonie natury. Nasz ośrodek został okrzyknięty Mazurami Mazowsza.

Choć pogoda nie do końca dopisała, to jednak atmosfera była iście wakacyjna. Na leżakach, przed kamperem, w miłej i luźnej atmosferze rozmawiano o atrakcjach Mazowsza, które warto odkrywać. W tym roku Mazowsze stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem: MAZOprzygody. Takim wakacyjnym odkryciem dla wielu mieszkańców województwa będzie zapewne nowoczesny i atrakcyjny Ośrodek Staw Górny w Pionkach, który przyciąga nie tylko lokalną społeczność, ale także turystów z różnych zakątków Mazowsza i kraju.

– Choć dzisiaj przywitał nas deszczyk, to zapewniam, że na tej plaży najczęściej świeci słońce i jest zawsze świetna atmosfera do tego, aby spędzać czas zarówno aktywnie, jak i relaksacyjnie podczas wakacji – mówił Rafał Rajkowski na początku spotkania z dziennikarzami w miejscu nieprzypadkowym, bowiem marszałek spędził z rodziną zeszłoroczny kilkudniowy urlop właśnie w Ośrodku Staw Górny w Pionkach. – Zażywaliśmy kąpieli słonecznych, ale korzystaliśmy też z licznych atrakcji wodnych, bo można popływać tutaj żaglówką, rowerkiem, kajakiem, można skorzystać z wake’a. Jest też świetny park dla naszych małych milusińskich, którzy korzystając z niego bawiąc się licznymi atrakcjami wodnymi. To wszystko trzeba tutaj, w tym miejscu zobaczyć.

Marszałek wspomniał, że zaangażowano w to miejsce także duże środki samorządu województwa mazowieckiego – ok. 4,5 mln zł, które doprowadziły do tego, że ośrodek w Pionkach przeszedł renesans. Faktycznie przestrzeń nad zalewem diametralnie zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zaledwie nie tak dawno miejsce to raczej odstraszało niż zachęcało do spędzenia czasu wolnego. W tej chwili śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w regionie – doskonałe na MAZOprzygodę.

Pionki stanowią coraz atrakcyjniejsze miejsce na turystycznej mapie. Nie tylko Ośrodek Staw Górny kusi atrakcjami, także inne części miasta warto odwiedzić. Projekt Zielone Pionki przemienił miasto w miejsce wyjątkowe dla mieszkańców oraz coraz częściej odwiedzających nas gości, którzy doceniają zmiany.

– W tym mieście renesans nie tylko takich obiektów jak ośrodek nad stawem, ale także wielu, wielu rzeczy, które zmieniają to miasto, pozycjonują je na nowo. Nie sposób tego nie zauważyć i to jest ciężka praca zarówno zarządu miasta – pani burmistrz i pana burmistrza, radnych rady miejskiej, choć czasami w tych radach dochodzi czasami do pewnego rodzaju sporów, które najczęściej są skutkiem wprowadzania niepotrzebnie polityki do samorządów. Warto podkreślić, że zawsze zdrowy rozsądek tutaj zwycięża i udaje się dużo zrobić.

Z okazji przypadającego w piątek Dnia Pracownika Samorządowego, Rafał Rajkowski złożył wszystkim życzenia, a szczególne słowa skierował do tych, którzy nie do końca przekonani są do niektórych projektów:

– Zachęcam do tego, by szeroko otworzyć oczy i zobaczyć jak pięknie zmienia się miasto Pionki.

Wraz z Rafałem Rajkowskim turystyczny sezon otwierała wiceburmistrz miasta Kamila Kaczorowska:

– Zeszłoroczne wakacje, pomimo trudnego czasu pandemii pokazały, że wszyscy pragniemy pobytu na świeżym powietrzu, otaczając się zielenią, piękną przyrodą. Bardzo dziękuję samorządowi województwa, panu marszałkowi za opiekę i patronat nad realizacją modernizacji Stawu Górnego, bo to dzięki właśnie takim osobom, które czują samorząd, które chcą, by w tych naszych małych ojczyznach mieszkańcom żyło się na wysokim poziomie, ale nie tylko tym zarobkowym, bo to jest jakby najważniejsza część naszego życia, ale ta strefa „po pracy” dla odpoczynku, dla relaksu, dla takiego chilloutu – jak to młodzież mówi – jest bardzo ważna. My chcemy żeby ten ośrodek był taką strefą funkcjonującą, ale cały rok, bo my dzisiaj zachwycamy się i promujemy lato, natomiast dla wszystkich mieszkańców chcemy, aby ten ośrodek żył również zimą. Mamy tutaj stowarzyszenie morsów, zachęcamy wszystkich z okolic, dla nich rozszerzyliśmy projekt i pobudowaliśmy ruską banię w której mogą rozgrzać się po zimnej kąpieli w stawie. Mogą tu też skorzystać z przepysznej kuchni, którą prowadzi operator zewnętrzny. Myślę, że dla każdego, nawet najbardziej wymagającego mieszkańca regionu, ale i subregionu, i całego Mazowsza będzie to naprawdę fajnie spędzony czas. Serdecznie wszystkich zachęcamy i tegoroczne wakacje należą do Pionek!

Dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Zbińkowska w ubiegłym roku „odkryła” Pionki, kiedy to kamperem ruszyli po drogach Mazowsza by poszukać atrakcyjnych miejsc nie tylko dla turystów krajowych, ale również zagranicznych.

– Pionki są takim miejscem, które z dumą prezentujemy na świecie. Jeżeli pytają nas turyści zza granicy, gdzie mogą w luksusowych właściwie warunkach przyjechać kamperem, to na pewno Pionki im wskazujemy w pierwszej kolejności.

– My jako radni razem z panią burmistrz i panem burmistrzem staramy się wprowadzać Pionki w przyszłość, lepszą przyszłość i lepsza jakość, przede wszystkim dla naszych mieszkańców, ale także wszystkich, którzy będą odwiedzać nasze kochane miasto. Nie działo by się to bez takich osób jak pan marszałek. Dziękujemy za pomoc i wsparcie. Miejmy nadzieję, że ta współpraca będzie układać się bardzo dobrze, tak jak do tej pory. To co możecie państwo zauważyć dookoła siebie, przepiękny wakepark, przepiękny plac zabaw wodnych, bardzo piękny zalew pionkowski, tak jak pan marszałek wspomniał, przepyszna polska kuchnia, która również jest na tym terenie. Zachęcamy bardzo serdecznie. Pionki stoją dla wszystkich otworem, dla ludzi o dobrym sercu. Zapraszamy – mówił obecny na otwarciu sezonu radny Dawid Jaroszek, a Zbigniew Belowski zaprosił mieszkańców Mazowsza do zobaczenia powstającego parku rzeźb w plenerze, których jest już 21 oraz podziwiania otaczającej nasze miasto przyrody, w tym ponad 200-letnich dębów, które rosną w przestrzeni miejskiej.

Dla miasta Pionki otwarcie sezonu turystycznego wraz z Mazowszem, to wyjątkowa promocja, która niewątpliwie przyniesie wymierne efekty.

 

Zobacz także

Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach zaprasza na 3-dniowe wydarzenia koncertowe
Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach zaprasza na 3-dniowe wydarzenia koncertowe
Wyniki XXI Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego
Wyniki XXI Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego
Kolejni mistrzowie Polski Kickboxingu z Klubu TSD Pionki
Kolejni mistrzowie Polski Kickboxingu z Klubu TSD Pionki
Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków
Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków
Stypendia Burmistrza Miasta Pionki rozdane
Stypendia Burmistrza Miasta Pionki rozdane