Ogromne zainteresowanie wernisażem fototechników z „Zielonego”

24.04.2022 Tekst przeczytasz w 3 min.

W piątek, 22 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 odbył się wernisaż wystawy „MY” uczniów klas fotograficznych z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach. Licznie przybyli goście mogli podziwiać prace fototechników z „Zielonego” oraz porozmawiać z ich autorami.

Wystawa „MY” to wyrażenie i przedstawienie siebie poprzez fotografie wykonane różnymi technikami i to nie tylko samego fotografowania, ale również obróbki zdjęcia. Młodzi fotografowie pokazali nie tylko swój talent artystyczny, ale zaprezentowali także pasję, którą rozwijają pod okiem swoich nauczycieli zawodu. Jeden z nich, Michał Wąsik, postanowił zebrać najlepsze prace swoich uczniów i pokazać je szerszej publiczności.

Wernisaż otworzyła dyrektor szkoły Agnieszka Stępień słowami: „Sam tytuł wystawy „MY” brzmi bardzo intrygująco, bo my, to kto? To młodzi ludzie, którzy są bardzo odważni. Gratulujemy im tej odwagi, bo poprzez tę wystawę chcą pokazać jacy są naprawdę”. Na wystawie pojawił się także starosta radomski Waldemar Trelka, który dostrzegł artystyczny aspekt nauki zawodu fotografa i podkreślił jego znaczenie.

– Cieszę się, że wracamy do tradycji wystaw po zamknięciu spowodowanym pandemią i wracamy z nadzieją, że już kolejnych przerw nie będzie. Widzę tę wystawę jako wielką waszą radość, waszą – młodzieży, jako spełnione zadanie. Bardzo wam dziękuję za ten czas wspólnej pracy, za zaangażowanie, za te wszystkie nasze różne akcje. To jest wasz dzień, wasze święto. Możecie być dumni. Możecie być z siebie bardzo dumni. Widzę tę wystawę jako pewne zadanie, jako moment w waszym życiu, który może być kolejnym krokiem jaki pomoże budować waszą wartość jako fotografowie, dać wam poczucie pewności, że umiecie i odbierzcie to jako kolejny krok na przód – mówił inicjator wystawy, Michał Wąsik, który podziękował dyrekcji za zrozumienie młodych artystów, pomoc przy rozwijaniu pasji uczniów. Słowa podziękowania skierował również do Anety Zawadzkiej, Anny Warchoł i Ernesta Płaskocińskiego – nauczycieli zawodu, którzy pomagali przy realizacji tego wyjątkowego projektu.

Nauka fotografii, to nie tylko sprawna obsługa aparatu i umiejętność obsługi programów graficznych, ale przede wszystkim odkrywanie wrażliwości oraz rozwijanie empatii. Poprzez wykonywanie zdjęć młodzi fotografowie rozwijają również swoje umiejętności interpersonalne.

Prezentowane zdjęcia ukazują uczniów w kreatywny i niepowtarzalny sposób. Relacjonują ich uczucia, wrażliwość fotograficzną oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę.

– Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tym wizażu, pokazując nasze zdolności, możliwości oraz ukryte talenty. W imieniu naszych koleżanek i kolegów chciałyśmy podziękować nauczycielom przedmiotów fotograficznych, Anecie Zawadzkiej, Michałowi Wąsikowi i Ernestowi Płaskocińskiemu za okazaną pomoc, wsparcie, przekazaną wiedzę oraz zaangażowanie przy tworzeniu wystawy. To dzięki nim możemy pokazać kim jesteśmy, co potrafimy i ukazać jak uparcie będziemy dążyć do upragnionego celu – mówili utalentowani fototechnicy.

 

Wystawę „MY” można oglądać przez najbliższe 3 tygodnie w Miejskim Ośrodku Kultury w budynku przy ul. Zakładowej 5 (pierwsze piętro). Pojawi się również w przestrzeni miejskiej jako wystawa plenerowa oraz prezentowana będzie w innych miastach.

Zobacz także

Z głębokim żalem zawiadamiamy…
Z głębokim żalem zawiadamiamy…
Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów
Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Centrum Odnowy Biologicznej z wakacyjną przerwą
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach
Dzień Dziecka nad Stawem Górnym w Pionkach