Nowe mundury dla strażaków z OSP Pionki

09.11.2021 Tekst przeczytasz w 2 min.

Druhny i druhowie z OSP Pionki w dniu 9 listopada otrzymali 7 kompletów odzieży ochrony indywidualnej strażaka. W skład kompletu wchodzą: hełm strażacki z latarką, buty strażackie, ubranie specjalne trzy częściowe, rękawice specjalne. Koszt zakupu to ok. 40.000 zł finansowane 50/50 Urząd Miejski Pionki i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Pionkowscy strażacy z OSP są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i zakup sprzętu do ochrony indywidualnej jest dla nich bardzo ważny.

W dniu dzisiejszym przekazujemy naszej OSP sprzęt do ratownictwa, do indywidualnej ochrony naszym strażakom, a wydane blisko 40 tys. zł, które wspólnie wydaliśmy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego mają zapewnić ochronę druhom i zwiększyć ich bezpieczeństwo w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych – informuje burmistrz Robert Kowalczyk.

Grzegorz Wikaliński z Wydziału Porządku, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego dodał, że zakupione umundurowanie dla strażaków OSP w Pionkach składa się z kilku elementów:

  • hełmu strażackiego, który jest wyposażony w gogle do pracy z urządzeniami specjalnymi oraz gogle termiczne, które zabezpieczają przed promieniowaniem cieplnym,
  • specjalnego munduru firmy FHR wykonany z tkaniny typu Nomex - żaroodporny: kurtka ciężka (do akcji gaśniczych), kurtka lekka (do działań ratowniczych) i spodnie wykonane z zastosowaniem membrany, która zabezpiecza przed wychłodzeniem oraz promieniowaniem cieplnym,
  • rękawic firmy FHR, które zabezpieczają dłonie przed wychłodzeniem, oparzeniem, zranieniem,
  • latarki do pracy w strefie zadymienia,
  • specjalnych butów z wkładkami izolującymi ratownika od działania prądów wędrujących.

Nowe wyposażenie OSP, to przede wszystkim zabezpieczenie ratowników oraz strażaków, którzy jako pierwsi pojawiają się przy pożarach, wypadkach drogowych, różnego rodzaju zdarzeniach.

Zobacz także

Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
Krwiodawco twoja krew jest bardzo potrzebna!!!
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
78. rocznica Powstania Warszawskiego w Pionkach
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Poranek z teatrem dla najmłodszych – Na tropie zaginionej opowieści
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Zielone Pionki – Aktywiści miejscy
Zielone Pionki – Aktywiści miejscy