Niezwykły Mikołajkowy Puchar Burmistrza Miasta Pionki w Tang Soo Do

22.12.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 6 min.

W dniu 17 grudnia na Hali Sportowej w Pionkach, w niezwykłej świątecznej atmosferze odbył się Mikołajkowy Puchar Burmistrza Miasta Pionki w Tang Soo Do. Turniej został zorganizowany przez Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki, przy wsparciu Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Polskiej Unii Taekwondo oraz All Tang Soo Do Organization Poland, a odbył się on z inicjatywy i pod patronatem burmistrza miasta Pionki Roberta Kowalczyka.

W zawodach wzięło udział blisko 140 uczestników reprezentujących dwa kluby zrzeszone w grupie All Tang Soo Do Organization Poland: Wołomińskie Centrum Sztuk Walki i Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki, w tym grupa rodziców, która podjęła rywalizację w walkach soft stick indywidualnie oraz w walkach double match dwuosobowych drużyn, tworzonych wraz z dziećmi.

Dla dzieci początkujących zorganizowano konkurencje sprawnościowe: tor przeszkód, techniki szybkościowe oraz walki soft stick (miękkie pałki). W pozostałych grupach wiekowych, do seniora włącznie, rywalizowano w konkursach form tradycyjnych, form z bronią oraz walkach semi contact.

Było wiele emocji, dużej dynamiki, ekspresji ale też radości. Niektóre konkurencje, zwłaszcza w starszych kategoriach wiekowych odbyły się na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Jednak największe emocje wzbudziły konkurencje rodziców a szczególnie drużyn, tworzonych przez rodziców z dziećmi.

Podczas uroczystego otwarcia turnieju, mistrzowie All Tang Soo Do Organization Poland wręczyli burmistrzowi miasta Pionki Robertowi Kowalczykowi honorowy czarny pas w uznaniu jego działań, wspierających Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki. Wręczono również pamiątkowe podziękowania dla sponsorów klubu, które odebrali: Bohdan Tosza – przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kamil Marszałek - reprezentujący POSiR, Mariusz Fila, Włodzimierz Szałabaj oraz Michał Majewski prezes Wołomińskiego Centrum Sztuk Walki.

Z kolei Burmistrz wręczył wyróżniającym się zawodnikom pionkowskiego klubu nagrody finansowe, za wybitne osiągniecia sportowe w mijającym roku. Nagrodzeni zostali: Jakub Płachta, Jan Wojda, Iga Woźniak, Krzysztof Monkosa oraz Anastazja Wiszniowska.

W trakcie trwania turnieju, podczas uroczystych ceremonii udekorowano okolicznościowymi medalami i dyplomami zwycięzców poszczególnych kategorii. Trofea sportowe wręczał osobiście burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, prezes klubu Centrum Tomasz Woźniak, wiceprezes Marzena Grzywacz oraz zaproszeni goście.

Na zakończeniu imprezy pojawił się św. Mikołaj, który wręczył wszystkim zawodnikom oraz sędziom atrakcyjne mikołajkowe paczki.

Najlepsi zawodnicy turnieju w poszczególnych grupach wiekowych zostali nagrodzeni okazałymi pucharami:

 

MIKOŁAJKOWY PUCHAR BURMISTRZA MIASTA PIONKI

  • Tomasz Król (WCSW) - kategoria dzieci
  • Jan Wojda (TSD Pionki) - kategoria młodzików
  • Zuzanna Mąkosa (TSD Pionki) - kategoria kadetów
  • Jakub Płachta (TSD Pionki) - kategoria junior-senior

 

PUCHAR BURMISTRZA i nagroda POSIR

  • Najmłodszy zawodnik: Alicja Wojtunik (TSD Pionki) - 4 lata
  • Najstarszy zawodnik: Grzegorz Amanowicz (TSD Pionki) - 47 lat

 

Mikołajkowy Puchar Burmistrza Miasta Pionki w Tang Soo Do odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2022 roku” i został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka.

 

Szczegółowe wyniki:

TOR PRZESZKÓD

Dzieci 2017-2018

  1. Arek Zapora (TSD Pionki)
  2. Alicja Wojtunik (TSD Pionki)
  3. Milosz Maliszewski (TSD Pionki)

Dziewczynki 2015-2016

  1. Alicja Misalska (TSD Pionki)
  2. Wiera Tytko (TSD Pionki)
  3. Gabriela Majcher (TSD Pionki)

Chłopcy 2015-2016

  1. Mikołaj Gronczyński (TSD Pionki)
  2. Aleksander Świątek (TSD Pionki)
  3. Stanisław Nowak (TSD Pionki)

Dziewczynki 2013-2014

  1. Aleksandra Włodarska (TSD Pionki)
  2. Zuzanna Nawrocka (TSD Pionki)
  3. Zofia Zapora (TSD Pionki)

Chłopcy 2013-2014

  1. Maciej Wrześniak (TSD Pionki)
  2. Ignacy Trybus (WCSW)
  3. Witek Oleszkiewicz (TSD Pionki)

TECHNIKI SZYBKOŚCIOWE

Dzieci 2017-2018

  1. Arek Zapora (TSD Pionki)
  2. Miłosz Maliszewski (TSD Pionki)
  3. Alicja Wojtunik (TSD Pionki)

Dziewczynki 2015-2016

  1. Gabriela Majcher (TSD Pionki)
  2. Alicja Misalska (TSD Pionki)
  3. Wiera Tytko (TSD Pionki)

Chłopcy 2015-2016

  1. Stanisław Nowak (TSD Pionki)
  2. Aleksander Świątek (TSD Pionki)
  3. Francziszek Fusiek (TSD Pionki)

Dziewczynki 2013-2014

  1. Zofia Zapora (TSD Pionki)
  2. Zuzanna Nawrocka (TSD Pionki)
  3. Aleksandra Włodarska (TSD Pionki)

Chłopcy 2013-2014

  1. Maciej Wrześniak (TSD Pionki)
  2. Ignacy Trybus (WCSW)
  3. Witek Oleszkiewicz (TSD Pionki)

FORMY TRADYCYJNE

10 GUP

  1. Zuzanna Monik (TSD Pionki)
  2. Franciszek Monik (TSD Pionki)
  3. Wiktoria Wiączek (TSD Pionki)

9 gup

  1. Hanna Gierej (WCSW)
  2. Karol Poziomkowski (WCSW)
  3. Olga Sztamberek (TSD Pionki)

9,5 gup

  1. Szymon Wąsowski (WCSW)
  2. Liliana Malinowska (TSD Pionki)
  3. Oskar Banaszek (TSD Pionki)

8 Gup

  1. Hanna Fila (TSD Pionki)
  2. Szymon Kartasiewicz (WCSW)
  3. Julian Gaś Małecki (WCSW)

8,5 Gup

  1. Paweł Zawadzki (TSD Pionki)
  2. Filip Pawlak (TSD Pionki)
  3. Patrycja Procka (TSD Pionki)

7 gup

  1. Zuzanna Mąkosa (TSD Pionki)
  2. Hanna Amerek (TSD Pionki)
  3. Laura Pyc (TSD Pionki)

6 gup

  1. Tomasz Król (WCSW)
  2. Anastazja Wiszniowska (TSD Pionki)
  3. Jan Monkosa (TSD Pionki)

3-5 gup

  1. Jan Wojda (TSD Pionki)
  2. Dawid Babicki (WCSW)
  3. Krzysztof Monkosa (TSD Pionki)

DAN

  1. Piotr Olszewski (TSD Pionki)
  2. Zuzanna Maj (TSD Pionki)
  3. Alicja Wiszniowska (TSD Pionki)

FORMY Z BRONIĄ

9 gup

  1. Szymon Mąkosa (TSD Pionki)
  2. Amelia Wojda (TSD Pionki)
  3. Liliana Malinowska (TSD Pionki)

8 gup

  1. Hanna Fila (TSD Pionki)
  2. Patrycja Procka (TSD Pionki)
  3. Filip Pawlak (TSD Pionki)

7 gup

  1. Zuzanna Mąkosa (TSD Pionki)
  2. Laura Pyc (TSD Pionki)
  3. Hanna Amerek (TSD Pionki)

6 gup

  1. Tomasz Król (WCSW)
  2. Anastazja Wiszniowska (TSD Pionki)
  3. Oskar Popławski (WCSW)

3-5 gup

  1. Jan Wojda (TSD Pionki)
  2. Iga Woźniak (TSD Pionki)
  3. Dawid Babicki (WCSW)

DAN

  1. Jakub Płachta (TSD Pionki)
  2. Piotr Olszewski (TSD Pionki)
  3. Alicja Wiszniowska (TSD Pionki)

WALKI SOFT STICK

Soft Stick 2017-2018

  1. Miłosz Maliszewski (TSD Pionki)
  2. Arek Zapora (TSD Pionki)
  3. Alicja Wojtunik (TSD Pionki)

Soft Stick Chłopcy 2015-2016

  1. Leon Winiowiecki (WCSW)
  2. Mikołaj Gronczyński (TSD Pionki)
  3. Andrzej Zań (WCSW)

Soft Stick Dziewczęta 2015-2016

  1. Amelia Wojda (TSD Pionki)
  2. Wiktoria Wiączek (TSD Pionki)
  3. Alicja Misalska (TSD Pionki)

Soft Stick Chłopcy 2013-2014

  1. Tomasz Król (WCSW)
  2. Oskar Banaszek (TSD Pionki)
  3. Hubert Poniatowski (WCSW)

Soft Stick Dziewczęta 2013-2014

  1. Liliana Malinowska (TSD Pionki)
  2. Anna Figuła (TSD Pionki)
  3. Adrianna Podsiadły (WCSW)

Soft Stick 2012 i starsi

  1. Maksymilian Siwek (WCSW)
  2. Mikołaj Warchoł (TSD Pionki)
  3. Bartosz Kurasik (TSD Pionki)

Soft Stick Rodzice Kobiety

  1. Karolina Wojda
  2. Natalia Świątek
  3. Magdalena Terlecka

Soft Stick Rodzice Mężczyźni

  1. Stanisław Wiszniowski
  2. Tomasz Woźniak
  3. Jarosław Oleszkiewicz

WALKI SEMI CONTACT

Semi contact młodzicy -155

  1. Filip Pawlak (TSD Pionki)
  2. Miłosz Cieślik (TSD Pionki)
  3. Paweł Zawadzki (TSD Pionki)

Semi contact młodzicy +155

  1. Szymon Wąsowski (WCSW)
  2. Jan Wdowiński (WCSW)
  3. Franciszek Matusiak (WCSW)

Semi contact młodziczki -150

  1. Hanna Fila (TSD Pionki)
  2. Laura Pyc (TSD Pionki)
  3. Hanna Gierej (WCSW)

Semi contact młodziczki +150

  1. Ewa Gaś-Małecka (WCSW)
  2. Patrycja Procka (TSD Pionki)
  3. Barbara Amerek (TSD Pionki)

Semi contact kadeci

  1. Jan Wojda (TSD Pionki)
  2. Jan Monkosa (TSD Pionki)
  3. Filip Staniszewski (TSD Pionki)

Semi contact kadetki

  1. Iga Woźniak (TSD Pionki)
  2. Anastazja Wiszniowska (TSD Pionki)
  3. Zuzanna Mąkosa (TSD Pionki)

Semi contact junior-senior

  1. Jakub Płachta (TSD Pionki)
  2. Krzysztof Monkosa (TSD Pionki)
  3. Jakub Klimowicz (TSD Pionki)

Semi contact kobiety kategoria mistrzowska

  1. Iga Woźniak (TSD Pionki)
  2. Zuzanna Maj (TSD Pionki)
  3. Anastazja Wiszniowska (TSD Pionki)

Semi contact mężczyźni kategoria mistrzowska

  1. Jakub Płachta (TSD Pionki)
  2. Damian Gębal (TSD Pionki)
  3. Krzysztof Monkosa (TSD Pionki)

WALKI SOFT STICK DOUBLE MATCH (dziecko + rodzic)

Grupa dzieci młodszych

  1. Witek i Jarosław Oleszkiewicz (Oleszkiewicze)
  2. Krzysztof i Olaf Marczak (Marczaki)
  3. Franciszek i Grzegorz Wąsowicz (Wąsowicze)

Grupa dzieci starszych

  1. Anna i Jakub Figuła (Figuły)
  2. Zuzia i Karol Nowak (Nowaki)
  3. Bartosz i Anna Kurasik (Kurasiki)

Grupa K2

  1. Kacper i Anna Drózd (Cobra Cai)
  2. Basia i Edyta Amerek (Amerkówne)
  3. Julka i Kamil Panufnik (Karate Kid)

Grupa K1

  1. Iga i Tomasz Woźniak (Woźniaki)
  2. Zuzia i Marcin Mąkosa (Mąkoski)
  3. Jan i Robert Wojda (Wojdy 1)

 

Niezwykły Mikołajkowy Puchar Burmistrza Miasta Pionki w Tang Soo Do

 

Zobacz także

Bezpieczne przejście na perony dworca kolejowego Pionki Główne
Bezpieczne przejście na perony dworca kolejowego Pionki Główne
Kolejna odsłona kampanii promującej bezpieczeństwo na drogach – Noś odblaski
Kolejna odsłona kampanii promującej bezpieczeństwo na drogach – Noś odblaski
Koncert walentynkowy
Koncert walentynkowy
Odpowiedź starosty w sprawie likwidacji części ogrodów działkowych w związku z przebudową ul. Radomskiej
Odpowiedź starosty w sprawie likwidacji części ogrodów działkowych w związku z przebudową ul. Radomskiej
Powraca temat stawek za centralne ogrzewanie. Nowa fala drożyzny
Powraca temat stawek za centralne ogrzewanie. Nowa fala drożyzny