Niedzielny festyn „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia”

20.09.2022 Tekst przeczytasz w 3 min.

18 wrześnie mieszkańcy Pionek licznie wzięli udział w festynie związanym z pożegnaniem lata, który stał się tradycyjną zabawą dla młodszych oraz tych trochę starszych. Festyn międzypokoleniowy to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim chęć uczestniczenia w wydarzeniu, które łączy pokolenia.

Zabawa na Ogródku Jordanowskim zaczęła się w porze popołudniowej i trwała na długo po tym, kiedy zaszło już słońce. Liczne atrakcje, ciekawe stoiska pełne nagród, niespodzianek, szczęśliwych losów, ekspozycji oraz przede wszystkim smakołyków, kusi mieszkańców różnorodnością oraz sprawiały, że mimo niższej temperatury, wszyscy bawili się wyśmienicie.

Najmłodsi uczestnicy najchętniej korzystali z darmowych dmuchańców, malowania twarzy, tworzenia przypinek z postaciami z bajek, rysowania itp. zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach czy Miejską Bibliotekę Publiczną. Kolejka chętnych ustawiła się do udziału w zabawach sportowych oferowanych przez Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na boisku nie ustawały konkursy i zawody.

Kiedy najmłodsi świetnie bawili się przy rozlicznych atrakcjach, ci troszkę starsi podziwiali występy sceniczne: zespołu Stowarzyszenia Seniorów „Kontrast” śpiewającego utwory w których głównym nurtem było miasto Pionki,  kabareciarza Stana Tutaja, który rozśmieszał publiczność do łez niewybrednymi żartami i dystansem do rzeczywistości, The Postman, który przeniósł wszystkich do lat 60- i 70-tych ubiegłego wieku przypominając największe przeboje The Beatles czy rodzimych gwiazd.

Pomiędzy występami mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w losowaniu trzech rowerów crossowych ufundowanych przez firmę Soudal, jednego z największych pracodawców na naszym rynku. Oprócz markowych rowerów, uczestnicy festynu mogli wziąć udział w konkursach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami: konkurs plastyczny „Moje miasto, a w nim…”, konkursu na najlepszą słodkość regionalną „Pionkowiankę” oraz quiz „Ciekawa historia Pionek”.

Zwycięzcami konkursu „Moje miasto, a w nim…” zostali:

 1. Andrzej Legierski,
 2. Anna Mirowska,
 3. Elżbieta Karaś.

Konkurs na najlepszą słodkość regionalną „Pionkowiankę” zdominowały panie:

 1. Marianna Legierska,
 2. Jadwiga Tomaniak,
 3. Ewa Kopeć.

Na scenie swoją wiedzę z zakresu historii Pionek sprawdzała spora grupa chętnych, jednak niewątpliwie najlepszymi w quizie „Ciekawa historia Pionek” okazały się:

 1. Teresa Stysiak,
 2. Nikola Grabowska,
 3. Magdalena Słyk.

Na koniec wieczoru wystąpił zespół Spike Disco, który rozgrzewał publiczność muzyką od hip hop’u po disco polo. Rytmiczne brzemienia i coraz niższa temperatura zachęciły uczestników festynu do zabawy pod sceną. Dodatkowym atutem niewątpliwie były płyty-niespodzianki od Spike Disco, które co kilka minut rozdawane były publiczności za zaangażowanie.

Organizatorami i współorganizatorami festynu „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia” byli:

 • Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk,
 • Radni Miasta Pionki,
 • Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
 • Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach,
 • Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
 • Rada Seniorów Miasta Pionki,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy,
 • Miejska Biblioteka Publiczna,
 • Ochotnicza Straż Pożarna,

a całą imprezę poprowadziła Anna Molenda z MOK.

„Zadanie pn. „Obchody 90-lecia nadania miastu nazwy Pionki – seniorzy przypominają historię miasta podczas festynu – Postaw na rodzinę, łączymy pokolenia” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego”. W ramach dofinansowania miasto Pionki otrzymało kwotę 18.900 zł.

Niedzielny festyn „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia”

#Mazowszepomaga  #programywsparcia  #solidarnośćmazowiecka

Zobacz także

Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki