Nagrody dla Grupy Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach

18.10.2021 źródło, fot.: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 1 min.

Grupa Teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach została nagrodzona w XXVII Przeglądzie Małych Form Teatralnych inspirowanych biografią i twórczością Bolesława Leśmiana, który odbył się 16 i 17 października w Iłży. Nasze młode artystki przedstawiły inscenizację teatralną pt.: "Czerwoniutkie" na podstawie "Jana Tajemnika" z utworu "Klechdy Polskie" Bolesława Leśmiana. W spektaklu wystąpiły: Natalia Brożek, Antonina Gębczyk, Maja Nagadowska, Maja Strojek, Martyna Strojek. Opiekunem grupy jest Karolina Łuszczyk, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.

Martyna Strojek (recytatorka i uczestniczka Grupy Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach) wystąpiła również w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim imienia Bolesława Leśmiana w Iłży i zajęła w nim III miejsce. W repertuarze Martyny znalazły się następujące utwory poety: „Tajemnica” oraz fragmenty „Majki” z „Klechd polskich”. Poziom konkursu był wysoki, uczestnicy przyjechali z całej Polski, m. in. z Krakowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Zwolenia czy Tomaszowa Mazowieckiego. Martynka jest młodą, ale już dojrzałą recytatorką.

Po przesłuchaniach odbyły się także interesujące warsztaty artystyczne „Jak mówić Leśmiana” z udziałem jurorów konkursu leśmianowskiego.

Gratulujemy Martynie Strojek oraz Grupie Teatralnej sukcesów oraz kreatywności w interpretacji trudnej literatury. Uczestnicy warsztatów spotykają się w Miejskim ośrodku Kultury w Pionkach raz w tygodniu. Zapraszamy serdecznie młodzież (powyżej 13 roku życia), która chciałaby zacząć swoją przygodę z teatrem (zapisy: (pokaż), tel. 603 943 388) do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Opiekunem merytorycznym recytatorki i grupy jest Karolina Łuszczyk.

Zobacz także

Odwołane spotkanie autorskie
Odwołane spotkanie autorskie
To nam się udało razem. Inwestycje mieszkańcom i miastu na pożytek
To nam się udało razem. Inwestycje mieszkańcom i miastu na pożytek
Gala 10-lecia KS Tang Soo Do Pionki
Gala 10-lecia KS Tang Soo Do Pionki
MOK zaprasza na spektakl
MOK zaprasza na spektakl
Podsumowanie projektu o zdrowym trybie życia
Podsumowanie projektu o zdrowym trybie życia