MotoKropla w Pionkach – Uratuj życie

15.05.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Po raz drugi w naszym mieście odbyła się MotoKropla, która znana jest w całej Polsce. Moto Kropla to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez niezrzeszonych motocyklistów na rzecz ofiar wypadków komunikacyjnych. W ubiegłym roku do akcji dołączyło lokalne Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki, a tegoroczna pozwoliła zebrać blisko 19 litrów pobranych od osób biorących udział w wydarzeniu.

14 maja w samo południe na Ogródku Jordanowskim zaparkował krwiobus i od razu ustawiła się kolejka chętnych do oddania najcenniejszego daru, jaki może podarować człowiek. Każdy z krwiodawców wypełniał drobiazgową ankietę, przechodził pomiar ciśnienia oraz wywiad lekarski. Po pozytywnej kwalifikacji mógł wygodnie zasiąść w fotelu, by oddać krew. Przez cały czas trwania wydarzenia, do godz. 18-tej ustawiała się kolejka chętnych i w sumie zebrano 18,5 litra krwi.

Każdy, kto w sobotę przyszedł na MotoKroplę mógł całkowicie bezpłatnie skorzystać z Dentobusu Corten Medic i zasięgnąć porady stomatologa. Dodatkowo można było również porozmawiać z dietetyczką Karoliną Zaporą, zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie.

MotoKropla to nie tylko zbiórka krwi. Współorganizatorzy wydarzenia zadbali o świetną zabawą dla wszystkich. Miejski Ośrodek Kultury oprócz warsztatów artystycznych zaoferował bezpłatną granitę na którą nie brakowało chętnych cierpliwie czekających w kolejce by skosztować mrożonego napoju. Długa kolejka ustawiła się przy namiocie Miejskiej Biblioteki Publicznej – najmłodsi wykonywali kolorowe przypinki z ulubionymi bohaterami bajek, a troszkę starsi wzięli udział w akcji Uwolnij Książkę. Środowiskowy Dom Samopomocy, to kolorowe stoisko pełne wyrobów artystycznych swoich podopiecznych. Drużyna „Czarna Jedynka” kusiła wspaniałymi zabawami ruchowymi, ale także bezpłatną watą cukrową, OSP Pionki – nauką pierwszej pomocy, a POSiR zorganizowała zawody sportowe. Najmłodsi mogli bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych bawić się na dmuchanym placu zabaw. Oprócz tego odbywały się występy sceniczne: przedszkolaków, Stowarzyszenia Seniorów „Agat”, Tang Soo Do Pionki oraz taneczne podopiecznych Lidii Żuchowskiej z Boogie Woogie Kick Pionki.

Na koniec po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni, wystąpił zespół „Jak Najbardziej”, który powstał w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Młodzi księża na scenie wykorzystują swoje talenty, by chwalić Pana Boga poprzez muzykę. Początkowo, zakładając kapelę chcieli po prostu pograć i pośpiewać. Z czasem stali się profesjonalnym zespołem, ale z konkretną misją. Bo ich muzyka ma moc. Utalentowani muzycy grają i śpiewają z prawdziwą pasją, ale jak mówią sami – grają Panu Bogu na chwałę i ludziom ku radości. I faktycznie sprawili radość wszystkim obecnym na Ogródku Jordanowskim, bo przy dźwiękach muzyki tańczyły dzieci z rodzicami, ale także seniorzy. Utwory znane z kościołów czy pielgrzymek nagle nabrały zupełnie nowego brzmienia, a wspólne śpiewanie chyba wszystkim przypadło do gustu, bo nie obyło się bez bisów.

Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Pionki.

Zobacz także

Twoja krew jest bardzo potrzebna
Twoja krew jest bardzo potrzebna
Blisko 120.000 zł dla Pionek od Samorządu Województwa Mazowieckiego
Blisko 120.000 zł dla Pionek od Samorządu Województwa Mazowieckiego
Zapraszamy na Sobótki, Janki, Wianki
Zapraszamy na Sobótki, Janki, Wianki
Amfiteatr nad Jeziorem Kozienickim
Opera Leśniczy w Kozienickiej Puszczy i Piknik Leśne Echa Puszczy Kozienickiej
Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach zaprasza na 3-dniowe wydarzenia koncertowe
Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach zaprasza na 3-dniowe wydarzenia koncertowe