Motokropla 2023

15.05.2023 źródło: Miejski Ośrodek Kultury Tekst przeczytasz w 3 min.

Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zapraszają na „MOTOKROPLĘ”, która odbędzie się 20 maja w godzinach 11:00-16:00 na Ogródku Jordanowskim w Pionkach. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pionki – Roberta Kowalczyka.

„MOTOKROPLA” to cykliczna akcja zbiórki krwi przez motocyklistów. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Akcja ze względu na edukacyjny charakter ma również przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. Serdecznie zapraszamy do oddawania krwi podczas „MOTOKROPLI” – na krwiodawców będą czekały atrakcyjne upominki.

Podczas wydarzenia zapraszamy na występy artystyczne dzieci z pionkowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Nie zabraknie również występów tanecznych przygotowanych przez sekcję hip hop oraz klub tańca Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Na scenie zaprezentują się także wokaliści ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach. Odbędzie się występ wokalistki Olgi Boduły przy akompaniamencie Andrzeja Szczepańskiego. Wystąpią dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach. Na scenie zaprezentuje się wokalista - uczestnik Warsztatów Zajęciowych w Pionkach oraz warsztatowa grupa wokalno-taneczna.

W czasie trwania akcji będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad medycznych (pomiar cukru i ciśnienia). Ponadto zainteresowane kobiety będą mogły dowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę i jak bardzo ważne są badania profilaktyczne, a wszystkie informacje przekaże Stowarzyszenie „Amazonki” w Pionkach. Nie zabraknie również pokazów z pierwszej pomocy, podczas których każdy będzie miał możliwość zapoznania się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pionkach oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Szczep w Pionkach

Podczas trwania akcji nie zabraknie również atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i organizacje. Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza wszystkie dzieci do udziału w warsztatach plastycznych. Nie zabraknie również malowania twarzy, które daje maluchom szansę na stanie się bohaterem ulubionej kreskówki czy sympatycznym zwierzątkiem. Przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionach uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych, jak również stworzyć własne przypinki.  W czasie imprezy odbędą się gry i zabawy ruchowe oraz konkursy poprowadzone przez Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nauka gry w tenisa to propozycja zajęć dla dzieci od Klubu Sportowego TopSpin Pionki. Każdy będzie też mógł spróbować swoich sił w konkursie „Kropla Wiedzy” przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach. Przybyli goście będą mogli także nabyć ręcznie wykonane prace przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach. Przy stoisku Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, każdy będzie mógł spróbować pysznych miodów, natomiast na dzieci będą czekały konkury.  Komisariat Policji w Pionkach zaprasza na znakowanie rowerów. Pod namiotem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach każdy będzie mógł spróbować sił w rowerowym torze przeszkód (własny rower uczestnika), odbędzie się również pokaz dronów, okularów 3D oraz robotyki. Nie zabraknie również zajęć rękodzielniczych. Dla smakoszy Stowarzyszenie Seniorów „Złota Jesień” przygotowało słodkie smakołyki. Bacon Butty Pionki poleca pyszne burgery czy bułki z pieczarkami.

Nie zabraknie również wielu innych atrakcji przygotowanych dla dzieci i nie tylko.

Organizator:

 • Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki
 • Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach

Współorganizatorzy:

 • Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach
 • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Dr Konrada Vietha w Radomiu
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach
 • Komisariat Policji w Pionkach
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach
 • Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Pionkach
 • Klub Sportowy TopSpin Pionki

 

Motokropla 2023

 

Zobacz także

„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia
„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia
Spotkanie z mieszkańcami
Spotkanie z mieszkańcami
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły
Już wkrótce rajd rowerowy z okazji Pionkowskiego Dnia Pszczoły
Bezpiecznie i aktywnie nad wodą
Bezpiecznie i aktywnie nad wodą
Podwyżka opłat za wodę
Podwyżka opłat za wodę