Mistrzostwa Świata Kickboxingu Lido di Jesolo 2022

11.10.2022 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 2 min.

Historyczny sukces odnieśli zawodnicy Klubu Spotowego Centrum Tang Soo Do Pionki, zdobywając dwa medale Mistrzostw Świata Kikcboxingu, które w zeszłym tygodniu odbyły się we włoskim Lido di Jesolo. W poprzednich latach kilkukrotnie najlepsi zawodnicy pionkowskiego klubu brali udział w światowym championacie ale tylko raz udało się zdobyć medal. Cztery lata temu właśnie w Lido di Jesolo Alicja Wiszniowska stanęła na najniższym stopniu podium.

Tym razem włoski kurort okazał się jeszcze bardziej szczęśliwy gdyż nasi zawodnicy Jan Wojda i Jakub Płachta zdobyli dwa brązowe medale.

Jan Wojda, występujący w kategorii pointfighting -47 kg kadetów młodszych, od początku tego sezonu sygnalizował wysoką formę sportową. Jednak nie miał wcześniej możliwości sprawdzenia się w międzynarodowym gronie i jego sukces można uznać za dużą niespodziankę. W drodze po medal Janek pokonał reprezentantów Indii i Meksyku ulegając dopiero w półfinale reprezentantowi Węgier, który ostatecznie został mistrzem świata.

Drugi brązowy medal zdobył w walkach light contact -89 kg juniorów Jakub Płachta. Kuba był faworytem do złotego medalu ale niestety niedyspozycja zdrowotna uniemożliwiła mu rywalizację na „swoim” poziomie. Do tej pory Kuba dwukrotnie sięgał pod rząd po srebrne medale mistrzostw Europy. Podium mistrzostw świata jest więc cennym dopełnieniem jego dotychczasowych sukcesów.

W kadrze Polski wystąpiła również trzecia nasza reprezentantka Iga Woźniak, która podobnie jak Janek debiutowała na imprezie międzynarodowej. Niestety już w pierwszej rundzie trafiła na silna reprezentantkę Bułgarii i mimo ambitnej postawy zakończyła rywalizację w fazie eliminacyjnej. Trzeba jednak pamiętać, że w tym roku Iga dopiero rozpoczęła starty w kategorii kadetek starszych i mamy nadzieję, że start w Jesolo zaprocentuje w przyszłości.

Ogromne podziękowania należy skierować do Wójta Gminy Pionki Mirosławowa Ziółka, który wsparł finansowo udział w mistrzostwach naszych kadetów i Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka, dzięki któremu zawodnicy mogli przygotować się i podjąć rywalizację na poziomie światowym.

Osobne podziękowania należy przekazać Zarządowi Klubu Sportowego Proch Pionki i Dyrektorowi Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzejowi Iwanowskiemu za udostępnienie obiektów sportowych w okresie wakacyjnym.

Zobacz także

Kino plenerowe - 16 września 2023
Kino plenerowe - 16 września 2023
Trzydniowe obchody jubileuszowe zwieńczone koncertem Zespołu „Mazowsze”
Trzydniowe obchody jubileuszowe zwieńczone koncertem Zespołu „Mazowsze”
Frekwencja na piątkę podczas festynu Postaw na Rodzinę
Frekwencja na piątkę podczas festynu Postaw na Rodzinę
Komunikat – napełnianie sieci ciepłowniczej
Komunikat – napełnianie sieci ciepłowniczej
Kamila Kaczorowska
Konferencja regionalna w Pionkach „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”