Międzynarodowy turniej Tang Soo Do w Holandii

14.11.2023 źródło, fot.: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Tekst przeczytasz w 3 min.

Już po raz drugi zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki wzięli udział w międzynarodowym turnieju International Tang Soo Do Tournament, który odbył się 11 listopada w Zevenhuizen w Holandii. Organizatorem zawodów była europejska organizacja All Tang Soo Do Organization, której członkiem jest pionkowski klub a wzięło w nich udział ponad dwustu pięćdziesięciu uczestników z 27 klubów z 6 krajów. Rywalizowano na 8 polach w trzech konkurencjach regularnych: walki, formy tradycyjne (także drużynowe) i formy z bronią. Dodatkowo zorganizowano konkurs rozbić ekstremalnych.

Jedenastoosobowa reprezentacja klubu, pod wodzą trenerów: Dariusz Sułek 4 DAN i Paulina Woźniak 2 DAN spisała się wyśmienicie zdobywając aż 27 medali: 13 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe. Mimo, że konkurencja była silniejsza niż rok temu zawodnicy wywalczyli więcej medali, zwłaszcza tych złotych.

Nie zawiedli najbardziej doświadczeni z nich. Kuba Płachta w wielkim stylu powrócił po kontuzji palca i nie tylko, że zwyciężył w walkach czarnych pasów 1 DAN to również zdobył złoto w formach z bronią.

W formach tradycyjnych wielką klasę pokazał Piotr Olszewski, który pokonał wszystkich konkurentów z poziomu 2-3 DAN a w formach z bronią stanął na najniższym stopniu podium.

Bardzo widowiskowo zaprezentował się również w konkursie rozbić ekstremalnych, mimo, że przygotował tylko jedną stację, byłą ona na tyle widowiskowa, że zdołał zdobyć srebrny medal.

Do dorobku klubowych czarnych pasów srebrny medal w formach z bronią dołożyła Zuzia Maj, która rywalizowała w trudnej w grupie 1-2 DAN kobiet.

W segmencie czerwonych pasów wynik okazał się najbardziej okazały. Zarówno Krzysztof Monkosa, Iga Woźniak jak i Jan Wojda zdobyli aż po dwa złote medale do tego dokładając po jednym srebrnym.

W kategoriach kolorowych pasów największa niespodziankę sprawiła Maja Gronczyńska, która zdobywając aż dwa złote medale powetowała sobie nieudany start w Opolu. Znowu wróciła jej ekspresja i dynamika, której ostatnio trochę brakowało.

Świetny wynik osiągnęła nasza najmłodsza debiutantka, 8-letnia Amelia Wojda, która wygrała konkurencję walk, niejednokrotnie stając naprzeciw dużo roślejszych rywalek a w formach była druga.

Martyna Grabowska, która przez wiele lat kończyła zawody bez większych sukcesów tym razem osiągnęła życiowy wynik zdobywając złoto i srebro. Jej upór i systematyka treningowa przyniosły wreszcie satysfakcjonujące wyniki.

Zuzanna Mąkosa i Anastazja Wiszniowska również wróciły z Holandii z medalami, stając na drugim i trzecim stopniu podium.

W niedzielę po zawodach odbyło się seminarium, które podobnie jak w zeszłym roku poprowadził Grand Master Jose Torres z USA. W pierwszej części amerykański mistrz skoncentrował się na technice poruszania się i stosowaniu okrężnych technik nożnych. W drugiej części zaś "przerobił" z uczestnikami elementy kombinacji i triki używane podczas kręcenia filmu walki Killer Ex, w którym Mistrz Torres odgrywa jedną z głównych ról, a którego premiera nastąpi niebawem.

Turniej w Holandii zakończył trzytygodniowy cykl startów zawodników Tang Soo Do Pionki i był godnym uwieńczeniem powoli kończącego się roku kalendarzowego. Dwa tygodnie wcześniej zawodnicy wzięli udział w międzynarodowym turnieju taekwondo a tydzień temu w pucharze kickboxingu. Każda z tych imprez miała swoją specyfikę i wymagała zróżnicowanego specjalistycznego przygotowania. Można było mieć wątpliwości, czy zawodnicy Pionkowskiego klubu podołają tak trudnemu wyzwaniu. Teraz możemy powiedzieć, że tak trudny egzamin zdali celująco, prezentując dużą wszechstronność i stale rosnące umiejętności.

Wyniki szczegółowe:

CZARNE PASY:

 • Jakub Płachta – 1miejsce walki, 1 miejsce formy z bronią
 • Piotr Olszewski - 1 miejsce formy, 2 miejsce rozbicia ekstremalne, 3 miejsce formy z bronią
 • Zuzanna Maj - 2 miejsce formy z bronią

CZERWONE PASY:

 • Krzysztof Monkosa - 1 miejsce walki, 1 miejsce formy, 2 miejsce formy open, 3 miejsce formy z bronią
 • Iga Woźniak – 1 miejsce walki, 1 miejsce formy, 2 miejsce formy z bronią
 • Jan Wojda - 1 miejsce formy, 1 miejsce formy z bronią, 2 miejsce walki

KOLOROWE PASY:

 • Maja Gronczyńska - 1 miejsce formy, 1 miejsce formy z bronią
 • Amelia Wojda - 1 miejsce walki, 2 miejsce formy
 • Martyna Grabowska – 1 miejsce formy, 2 miejsce formy z bronią
 • Zuzanna Mąkosa - 2 miejsce formy, 2 miejsce walki
 • Anastazja Wiszniowska - 2 miejsce formy, 3 miejsce formy z bronią, 3 miejsce walki

Zobacz także

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”
Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”
Unijne pieniądze na modernizację Ogródka Jordanowskiego
Unijne pieniądze na modernizację Ogródka Jordanowskiego
Kolejne środki zewnętrzne na miejskie inwestycje
Kolejne środki zewnętrzne na miejskie inwestycje
Są środki z KPO. W Pionkach powstanie filia żłobka miejskiego „Wesoły Pajacyk”
Są środki z KPO. W Pionkach powstanie filia żłobka miejskiego „Wesoły Pajacyk”
Wsparcie Rodzinnych Ogródków Działkowych
Wsparcie Rodzinnych Ogródków Działkowych