#MazowieckaAktywacja – „Cieszmy się darami natury”. Nowy projekt seniorów z Pionek

02.09.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Grupa seniorów „Entuzjaści natury” rozpoczyna realizację zadania publicznego: „Cieszmy się darami natury”, który realizowany jest w ramach #MazowieckaAktywacja sfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

#MazowieckaAktywacja to konkurs grantowy dla lokalnie działających, którego celami są rozwój aktywności społecznej oraz pogłębianie integracji terytorialnej i kulturowej Mazowsza.

Celem działania jest aktywizacja społeczna i fizyczna emerytów w Pionkach. "Entuzjaści natury" chcą wyciągnąć seniorów z domu do innych ludzi, pomóc im odświeżyć dawne kontakty i nawiązać nowe.

Zadanie będzie realizowane w miesiącach sierpień – listopad 2022 r.

Chętnych seniorów zapraszamy do udziału w spotkaniach, wycieczkach rowerowych po okolicy do ciekawych miejsc. Wycieczki połączone są z warsztatami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi „pasjonatami natury”.

 

Program działań:

  1. 17 VIII i 23 VIII (w dwóch grupach) - wycieczka rowerowa do Czarnej Wsi do gospodarstwa p. Anny Woźniak pasjonatki zdrowego żywienia, zielarstwa, wykorzystywania darów natury „rosnących pod ręką”. Pokaz wykorzystania ziół w kosmetyce.
  2. 6 IX - wycieczka rowerowa do miejscowości Czarna do gospodarstwa p. Jacka Warchoła, który zajmuje się uprawą lawendy i wytwarzaniem z niej wielorakich produktów. Pobyt połączony z warsztatami oraz poczęstunkiem (grill).
  3. 24 IX - wycieczka rowerowa do miejscowości Przejazd do „Leśnej Barci” założonej przez pszczelarzy w szkółce leśnej Nadleśnictwa w Kozienicach. W programie spotkanie z pasjonatami pszczelarstwa, informacje o produktach pochodzenia pszczelego, degustacja, poczęstunek przy ognisku.
  4. Warsztaty kulinarne w kawiarni w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach w celu sporządzenia pysznych sałatek z warzyw i owoców sezonowych pod kierunkiem instruktora żywienia.
  5. Uroczyste spotkanie uczestników projektu w MOK w Pionkach w celu podsumowania wspólnych działań.

 

Daty realizacji  zadania 4 i 5 zostanie podany w późniejszym terminie.

 

Kontakt do organizatorów - telefon: 695417639

 

Organizacją wspierającą grupę seniorów „Entuzjaści natury” jest STOWARZYSZENIE SENIORÓW „KONTRAST” p. Ireny Nalewajko, której serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie.

Program realizowany jest ze środków Województwa Mazowieckiego przez partnerstwo organizacji pozarządowych: Federacja Mazowia, Fundacja Rozwój Aktywność Społeczność, Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego oraz Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych „Działaj.My”.

#MazowieckaAktywacja – „Cieszmy się darami natury”. Nowy projekt seniorów z Pionek#MazowieckaAktywacja – „Cieszmy się darami natury”. Nowy projekt seniorów z Pionek#MazowieckaAktywacja – „Cieszmy się darami natury”. Nowy projekt seniorów z Pionek

 

Zobacz także

Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski