Matura 2023 - życzenia dla Maturzystów

04.05.2023 Tekst przeczytasz w 2 min.

Kochani Maturzyści

Nie tak dawno stawaliście przed wyborem szkoły średniej, by kontynuować swą edukację. Dziś, etap Waszej edukacji na poziomie szkoły średniej dobiegł końca. Te najbliższe dni, to dla Was czas próby i sprawdzian wiadomości, jakie do tej pory zdobyliście. Wierzę, że z należytą troską i powagą przystąpicie do matur i wykorzystacie zdobytą wiedzę. Dotarliście do mety ważnego etapu w Waszym życiu, a do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej, więc niezależnie od okoliczności sięgajcie po nowe doświadczenia, zbierajcie przeżycia i wrażenia, czerpcie z nich zawsze jakieś wskazówki i przestrogi.

To czas pełen emocji, niezmiernie ważny dla Was i Waszych bliskich. Ostatnie lata nauki dowiodły, że umiecie sobie poradzić w warunkach wymagających dużej samodzielności, systematyczności i samodyscypliny, a to doskonały prognostyk na najbliższe egzaminy i inne życiowe sprawdziany, przed którymi wielokrotnie staniecie.

Życzę Wam, wymarzonych tematów, zadań, które rozwiążecie celująco, pytań, które pozwolą Wam wykazać się wiedzą i umiejętnościami oraz uśmiechu, optymizmu i dużo wiary we własne siły.

Jestem przekonany, że Wasi nauczyciele i wychowawcy dołożyli wszelkich starań, by należycie przygotować Was do egzaminu dojrzałości i obowiązków dorosłego życia. Korzystając z okazji chciałbym im serdecznie podziękować, za podejmowany trud i wysiłek na rzecz Waszej edukacji. Niech Wasze sukcesy będą dla nich najlepszą nagrodą.

Drodzy Maturzyści, w tym ważnym dla Was czasie życzę wiary we własne siły i umiejętności, mądrych, dojrzałych decyzji i zdobywania świata. Na dorosłych drogach życia nie zapominajcie skąd wyrośliście i jakie wartości Wam przekazano. Pamiętajcie przy tym, że szczyty zdobywa się, wspinając się krok za krokiem i nie zatrzymując się nigdy.

 

 

Burmistrz Miasta Pionki
(-) Robert Kowalczyk

Zobacz także

Pożegnanie Marii Glińskiej…
Pożegnanie Marii Glińskiej…
Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
Lekcja języka angielskiego z native speakerami
Lekcja języka angielskiego z native speakerami
II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Black Vinyl Classic –PION(ki) KULTURY
II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Black Vinyl Classic –PION(ki) KULTURY
Plenerowe kino nad Stawem Górnym
Plenerowe kino nad Stawem Górnym