Lotto Poland Bike Marathon w Pionkach

14.08.2023 Tekst przeczytasz w 3 min.

13 sierpnia, po raz pierwszy w historii miasta Pionki, miało miejsce wielkie kolarskie wydarzenie, które organizowane jest od 15 lat – Lotto Poland Bike Marathon. To w Pionkach odbył się VII etap zawodów organizowanych przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa.

Lotto Poland Bike Marathon Kolarski to cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich z największym potencjałem. Każdy etap zawodów odbywa się w innym miejscu na terenie Mazowsza. Start wyścigów rozpoczął się 26 marca w Legionowie, a zakończy 15 października w Warszawie. Wreszcie po latach kolarski cykl wrócił do Puszczy Kozienickiej i po raz pierwszy w historii zawodów zawitał do Pionek. Potężny peleton, mimo upalnej pogody, ruszył z Miasteczka Rowerowego zlokalizowanego przy PSP nr 1 ul. Niepodległości w kierunku trasy prowadzącej przez trudne tereny Puszczy Kozienickiej.

– Z wielką radością wróciliśmy na malownicze trasy w Puszczy Kozienickiej – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – To teren przede wszystkim niezwykle urokliwy i dość pofałdowany. Jak na debiut, frekwencja bardzo dobra. Cieszę się, że wraz z naszymi partnerami zorganizowaliśmy zawody, które do Pionek w środku lata przyciągnęły imponujący peleton kolarzy z całej Polski. Dziękujemy!

Na dystansie MAX (57 km) znów nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), który wygrał piąty raz w sezonie, za nim finiszowali Ernest Kurowski (Józefów) i Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland). Wśród kobiet piąte zwycięstwo w sezonie zaliczyła Urszula Lewandowska, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team) i Ewą Janowską (Mybike.pl).

Trasę MINI (37 km) pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon najszybciej pokonał Piotr Gajda (Warszawski Klub Kolarski), przed Jakubem Bieleckim (DSV) i Tomaszem Iwańskim (Rafbike Cycling Team). W gronie kobiet piąty start i piąte już zwycięstwo w tym sezonie odniosła Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), która wyprzedziła Patrycję Kuczyńską (Warszawa) i Aleksandrę Dzięcioł (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7,5 km). Wygrał niepokonany w tym roku Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Tymoteuszem Dudkowskim i Fabianem Kocem (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) , a w rywalizacji dziewcząt zwycięską serię podtrzymała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), wyprzedzając Zuzannę Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology) i Sandrę Nygę (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfowała Grupa ANG, przed Mybike.pl i Marceli-Rower.biz, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Vortune Equity Bike Team i HPE-Eskom. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Hot Wheels, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Luszkami i Kado.

LOTTO Poland Bike Marathon w Pionkach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Pionki, Pionkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pionkach, Pionkowskim Towarzystwem Rowerowym, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Miasta Pionki i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto Pionki, firma Soudal Manufacturing w Pionkach i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zobacz także

Lekcja języka angielskiego z native speakerami
Lekcja języka angielskiego z native speakerami
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w parku miejskim Błonia w Pionkach
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w parku miejskim Błonia w Pionkach
Festyn Postaw na Rodzinę
Festyn Postaw na Rodzinę
II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Black Vinyl Classic –PION(ki) KULTURY
II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Black Vinyl Classic –PION(ki) KULTURY
Kamila Kaczorowska
Konferencja regionalna w Pionkach „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”