„Lew do Panny” – koncertowy weekend

20.08.2022 Tekst przeczytasz w 2 min.

Lew do Panny to cykliczna, autorska impreza Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. IX edycja rozpoczęła się od mocnego punkowego brzmienia, a zakończy łagodniej - autorską poezją śpiewaną i piosenkami poetyckimi, dla których warto zatrzymać się na moment i dać unieść nad ziemią, aż do skończenia ostatniego słowa i nuty.

W drugiej połowie sierpnia dochodzi do zmiany znaków zodiaku, Lwa i Panny, a na scenie plenerowej MOK-u występują zespoły, które prezentują odmienne style muzyczne. Koncerty odbywają się w plenerze, przy budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach ul. Radomska.

Sobota upłynęła pod znakiem muzyki punkowej. Na scenie zaprezentował się zespół Bang Bang z podwarszawskiego Legionowa. Muzycy są jedną z najstarszych, grających bez przerwy kapel punkowych. Zespół gra melodyjnego punka 77, czyli punka przenikającego się z rock’n rollem inspirowanego pierwszą falą brytyjskiego punk rocka. Skład zespołu: Bogda Japa Kozieł – gitara, chórki, Bogdan Rogu Rogucki – bas, chórki, Tadeusz Tadek Błaszak – perkusja, chórki, Piotr Goryl Wiliński – wokal.

Wraz z zapadającym zmierzchem na scenę wyszli pionkowscy muzycy z zespołu The Bill, czyli Kefir – wokal, gitara, Jędrek – gitara, Ludek – git bas, wokal, Ringo – perkusja, wokal. Zespół powstał w 1986 r. w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Grają do dziś, choć mieli ośmioletnią przerwę, ale nikt nie zapomniał ani o zespole, ani o ich świetnych utworach. Płytą „Niech Tańczą Aniołowie” podbili serca nowego pokolenia fanów punka. To oni przyciągnęli w sobotę liczne grono sympatyków muzyki, ale przede wszystkim tych, którym sam zespół jest bliski punkowym sercem. Publiczność wtórowała zespołowi śpiewając wszystkie ich piosenki, prosząc o bis i świetnie się bawiąc przy plenerowej scenie MOK.

W niedzielę, kiedy prezentowany będzie zupełnie odmienny styl muzyczny, wystąpi zespół Tymczasem. To będą chwile autorskiej poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej, dla której warto się zatrzymać na moment i dać unieść nad ziemią, aż do skończenia ostatniego słowa i nuty. Swoją twórczość opiera o znaczenie słowa w tematach ważkich i bliskich sercu, dbając przy tym o niezwykłą i wyjątkową oprawę muzyczną. Zespół wyróżnia się tym, że ich wszystkie utwory to oryginalne kompozycje w których muzyka i tekst nadaje zupełnie świeży powiew w tzw. Krainie Łagodności. Ciepły wokal barwnie uskrzydlają dźwięki melodyjnych skrzypiec i wzruszających gitar.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Radomskiego.

Zobacz także

Święto Dobrej Książki
Święto Dobrej Książki
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dystrybucja tabletek jodku potasu
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Dzieci z Jedyneczki wzięły udział w akcji Sprzątamy dla Polski
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Zmarł Justyn Sułkowski zasłużony obywatel miasta Pionki
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach
Szachy błyskawiczne. Turniej w Pionkach